اخبار

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات در اردبیل:

فناوری اطلاعات باعث رونق اقتصادی شده است

فناوری اطلاعات باعث رونق اقتصادی شده است
معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات با اشاره به نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه و پیشرفت هر منطقه گفت: فناوری اطلاعات با ظرفیت هایی که در بحث اشتغال ایجاد کرده است و با تبدیل کسب و کارهای سنتی به دیجیتال بخوبی توانسته است باعث رونق اقتصادی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، فرهاد معارفی معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات در جلسه بررسی فنی روند پیشرفت کار  پروژه مجتمع ICT استان اردبیل با اشاره به نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه و پیشرفت هر منطقه گفت: فناوری اطلاعات با ظرفیت هایی که در بحث اشتغال ایجاد کرده است و با تبدیل کسب و کارهای سنتی به دیجیتال بخوبی توانسته است باعث رونق اقتصادی شود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود وضعیت زیرساخت های ارتباطی استان اردبیل را بسیار مطلوب خواند و افزود: به منظور توسعه زیرساخت های ارتباطی استان اردبیل بازدیدهایی از نقاط مختلف و روستاهای استان انجام گرفته است که با برنامه ریزیهایی که جهت توسعه پوشش ارتباطی استان اردبیل صورت گرفته، امیدواریم بزودی شاهد توسعه ارتباطات در بخش های کمتر توسعه یافته باشیم.

 معارفی نقش شهرداری ها را در توسعه، پیشرفت و آبادانی بسیار موثر و حیاتی خواند و گفت: وزارت ارتباطات تعاملات خوبی با شهرداری ها دارد و امیدواریم با تعاملات سازنده دو مجموعه شهرداری اردبیل و اداره کل ICT استان و با استفاده از فناوری های نوین شاهد اقدامات سازنده ای برای تبدیل صنایع سنتی به مدرن باشیم.

 حمید لطف اللهیان شهردار اردبیل با اشاره به تعاملات خوب شهرداری اردبیل با اداره کل ICT استان، این تعاملات را در توسعه شاخص های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اساسی خوانده و گفت: هر روز در استان اردبیل شاهد اقدامات مثبت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم و یکی از پروژه های مهمی و موفقی که از سال ۹۵ در استان آغاز شده است پروژه احداث مجتمع ICT استان اردبیل است که امیدواریم با اتمام این پروژه شاهد تداوم همکاری های مشترک دو مجموعه شهرداری اردبیل و اداره کل ICT باشیم.

 در ادامه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان توجه ویژه شهردار اردبیل به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را یکی از مهمترین ویژگی ایشان در حمایت از حوزه ICT عنوان کرد و گفت: در بحث احداث پروژه مجتمع ICT استان حمایت هایی که توسط مجموعه شهرداری اردبیل صورت گرفت باعث شد روند اجرای پروژه مجتمع ICT رشد چشمگیری داشته باشد.

 وی افزود: بازدید اخیر شهردار اردبیل از شرکت ها و استارتاپ های فعال حوزه ICT نشانگر توجه ویژه ایشان به بحث فناوری های نوین است.

بر اساس این گزارش جلسه بررسی فنی روند پیشرفت کار  پروژه مجتمع ICT استان اردبیل با حضور معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شهردار اردبیل و هیاتی متشکل از نمایندگان دیوان محاسبات کشور، مدیرکل امور اداری و پشتیبانی وزارت ارتباطات، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل،نماینده مجری طرح و مسئول پروژه در محل موزه شهرداری اردبیل برگزار شد.

۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۴۰۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید