اخبار

مدیرکل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت:

مردم باید بازیگر اصلی شهر هوشمند باشند

مردم باید بازیگر اصلی شهر هوشمند باشند
مدیرکل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات در کنفرانس بین المللی شهر هوشمند، چالش ها و راهبردها در شیراز که در مرکز پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) برگزار شد، از تعامل مردم به عنوان پارامتر اساسی جهت تحقق شهر هوشمند یاد کرد. ​

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، حمیدرضا احمدیان مدیرکل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات که به دعوت مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و به عنوان مهمان ویژه در این همایش شرکت کرد، گفت: در فضای تکنولوژی جدید ما یک سری پیشرانه داریم که فناوری‌های جدید از جمله بلاک چین، بیگ‌دیتا و اینترنت اشیاء برخی ازمباحث مربوط به این پیشرانه‌های تکنولوژی هستند و این پیشرانه‌ها ما را به سمت مدل های جدید می‌برند.

وی افزود: این پیشرانه ها به تنهایی برای تحقق شهر هوشمند کافی نیست  و نباید تنها با تمرکز هوشمندی به سراغ شهر برویم، بلکه ابزار هوشمندی تنها یک مولفه در تحقق شهرهای آینده یا همان شهرهای هوشمند است.

احمدیان گفت: هر شهر مولفه های خاص خود را دارد و مدل یک شهر برای شهر دیگر قابل پیاده سازی نیست و اگر در ایجاد شهر هوشمند از مولفه هایی مانند مشارکت مردم، روابط فرهنگی و اقتصاد غافل شویم، این شهر هوشمندی که خلق می شود کامل نیست و در آینده با چالش هایی روبرو می شود.

 وی متذکر شد: باید ادبیات یک شهر نوآور را دنبال کنیم و ادبیات شهر هوشمند ممکن است بخشی از مسائل نوآوری را نداشته باشد که باید برای لایه های مختلف ابزار مناسب انتخاب کرد و باید تلاش کنیم که بدون تخریب معماری سنتی شهر ها به سمت هوشمند سازی برویم.

احمدیان در پایان گفت: معتقدم که باید شاخص ها و اهداف مشخص داشته باشیم و شهر هوشمند را در کنار کمک به ارتقاء زندگی شهری مردم ببینیم و به دنبال بهبود کیفیت زندگی مردم باشیم.

همچنین در این مراسم از تمبر یادبود "کنفرانس بین المللی شهر هوشمند" رونمایی شد.

 

۲۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۷۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید