اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی :

مشکلات پوشش تلفن همراه در جاده های مواصلاتی مهاباد بررسی شد

مشکلات پوشش تلفن همراه در جاده های مواصلاتی مهاباد بررسی شد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در جلسه بررسی مشکلات پوشش جاده ای مهاباد اظهار کرد: رفع مشکلات پوشش جاده ای شهرستان مهاباد مستلزم رفع موانع دسترسی جاده ای و تامین برق سایت های در دست احداث است.

به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی، قاسم جلیلی‌نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه شورای راهبردی حوزه فاوا که این بار در فرمانداری مهاباد برگزار شد،عنوان کرد: عملیات اجرایی مرحله اول طرح «تار«در روستاهای استان به طول 104 کیلومتر با اولویت مسیر مناطق کم‌ برخوردار برای بهبود وضعیت ارتباطی و توسعه پهن‌باند آغاز شده که 9 کیلومتر آن مربوط به روستاهای مهاباد است.

وی با بیان اینکه پرکردن شکاف توسعه ارتباطی بین روستا و شهر در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دارد، اضافه کرد: بیشتر مشکلات ارتباط روستاییان مربوط به بی اطلاعی مردم نسبت سرویس های ارتباطی در مناطق روستایی بوده که برای حل آن از طریق کارشناسان آموزش‌هایی برای روستاییان در نظر گرفته شده است.

جلیلی‌ نژاد با اشاره به نبود ارتباط جاده‌ای در مسیر روستای «پسوه» مهاباد اعلام کرد: ایجاد سایت اپراتورهای شرکت‌های مخابراتی نیاز به تامین برق در این مسیر دارد و باید اداره برق شهرستان با همکاری فرمانداری برق پایدار در مسیر روستای پسوه ایجاد کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌ غربی گفت: توسعه جوامع محلی و روستایی بدون توجه به زیرساخت‌ها امکانپذیر نیست و باید روستاها برای تثبیت و افزایش جمعیت به اینترنت پرسرعت متصل شوند.

فرماندار مهاباد در این جلسه اظهار کرد: امروزه ارتباط اینترنتی و تلفنی به مطالبه اصلی روستاییان تبدیل شده و ارگان‌ها و شرکت‌های خدمات‌رسان باید در راستای تحقق آن تلاش کنند.

ایرج شجاعی ادامه داد: بیشتر منطقه روستایی مهاباد سخت‌گذر بوده و در زمستان دارای شرایط سخت جوی است و برای تامین ارتباط پایدار تلفنی و اینترنتی ارگان‌های خدمات‌رسان باید با هم همکاری کنند.

قبل از تشکیل جلسه نیز  مدیر‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی به همراه مدیر کل تنظیم مقررات رادیویی و نماینده اپراتورهای ارتباطی در نشست صمیمی با شهروندان مهابادی در خصوص مشکلات ارتباطی ملاقات عمومی داشتند.

۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۱۳
تعداد بازدید : ۲۴۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید