اخبار

برگزاری کارگاه آشنایی با واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در زاهدان

برگزاری کارگاه آشنایی با واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در زاهدان
کارگاه آشنایی با واقعیت افزوده و واقعیت مجازی با محوریت آشنایی فراگیران با مباحث واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به همراه ایده پردازی طی دو روز در پارک علم و فناوری شهرستان زاهدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان ، ابوذر شهرکی کیا سرپرست اداره بازرسی و نظارت بر برنامه های ارتباطات این استان در حاشیه این کارگاه گفت: واقعیت مجازی به هر فناوری گفته می شود که چیزی را که چشم شما می بیند با موارد دیگر عوض می کند.
 
وی ادامه داد: هنگامی که سر خود را به اطراف می گردانید تصویر نیز همانطور که در زندگی واقعی این طور است، حرکت می کند اما تصویری که مشاهده می کنید با آن چه که در دنیای واقعی می بینید بسیار متفاوت است.
 
شهرکی کیا تصریح کرد: در واقعیت افزوده آن چه شما می بینید همان دنیای فیزیکی و واقعی اطرافتان است به علاوه این که چیزهای مجازی به آن اضافه می شود که به وسیله آن می توانید ایمیل ها، عکس ها یا پیام های متنی را به صورت سه بعدی در تلفن همراه دیده شود.
 
وی افزود: این تکنولوژی می تواند به عنوان یک نشانگر نقشه از طریق رابط دوربین تلفن همراه استفاده شود که با چرخاندن سر به اطراف جهت ها را مشاهده کنید یا به عنوان هدستی که می توانید از آن به برای اضافه کردن موارد مجازی به ویدئو یا بازی ها استفاده کنید.
 
بر اساس این گزارش، از جمله برنامه های این کارگاه آشنایی به مفاهیم پایه، کاربرد در علوم، آشنایی با سخت افزار و محیط نرم افزار، ایده پردازی می توان اشاره کرد.

 

۲۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۰۰
تعداد بازدید : ۲۶۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید