اخبار

مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی :

توسعه اشتغال در استان بدون توجه به فناوری اطلاعات محکوم به شکست است

توسعه اشتغال در استان بدون توجه به فناوری اطلاعات محکوم به شکست است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در دیدار با معاون های هماهنگی امور اقتصادی و عمرانی استاندار آذربایجان غربی بر لزوم استفاده از ظرفیت های استانی برای توسعه زیرساخت های ارتباطی تا دور افتاده ترین نقاط استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی، قاسم جلیلی نژاد با اشاره به آمار توسعه زیرساخت های ارتباطی در دو سال اخیر عنوان کرد: زیربنای توسعه دیگر بخش ها در استان بدون توجه به بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات محکوم به شکست است.

وی ادامه داد: بانکداری، انرژی، کشاورزی، سلامت و حتی امنیت کشور با پیشرفت های فناوری اطلاعات عجین شده و نیازمند توسعه این بخش هستیم و برای رفع موانع موجود باید از ظرفیت تمام دستگاه های اجرایی استان کمک گرفت.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه و سیاست های پیش بینی شده وزارت ارتباطات افزود: توسعه زیرساخت های ارتباطی منطقه آزاد ماکو با راه اندازی دیتا سنتر این منطقه به عنوان یکی از پنج قطب دیتا سنتر کشور در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار استان بسیار موثر است.

جلیلی نژاد با اشاره به راه اندازی ایستگاه فضایی سلماس تصریح کرد: توجه به مساله فضا پایه یکی از شاخص‌های توسعه به شمار می‌رود و این امر در کشور جایگاه خود را پیدا کرده است و باید برای ارتقا آن در استان تلاش کرد.

مدیر کل ارتباطات استان گفت: آذربایجان غربی با توجه به پتانسیل‌های موجود نیاز بیشتری به بهره‌گیری از امکانات و مزایای سازمان فضایی و توسعه کسب و کارهای فضاپایه دارد و باید بستر این امر در استان با همکاری و تعامل بین دستگاهی فراهم شود.

وی با اشاره به مزایای ایجاد ایستگاه و بهره گیری از داده های آن اعلام کرد: با توجه به غالب بودن بخش کشاورزی آذربایجان غربی تلاش می‌شود با ایجاد این ایستگاه و بهره گیری از داده های فضایی این بخش را توسعه دهیم.

جلیلی نژاد خاطر نشان کرد:رشد فناوری‌های فضایی می‌تواند اقتصاد سنتی را ارتقا دهد و مسیر را برای اقتصاد مبتنی بر خلاقیت فراهم کند.

معاون های جدید هماهنگی امور اقتصادی و عمرانی استاندار آذربایجان غربی ضمن استقبال از ورود بخش فناوری اطلاعات در تمام حوزه های استان برای توسعه آنها، آمادگی خود را برای به کارگیری تمام ظرفیت استان برای رفع موانع توسعه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان را اعلام کردند.

۲۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۲۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید