اخبار

افتتاح نخستین جشنواره کارآفرینی در استان چهارمحال و بختیاری

افتتاح نخستین جشنواره کارآفرینی در استان چهارمحال و بختیاری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری از برگزار شدن نخستین جشنواره کارآفرینی و پنجمین نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در این استان از 18 تا 22 آبان‌ ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در مراسم افتتاحیه نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی استان گفت: نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در 20 غرفه شامل تعاونی‌ها و مراکز آموزش علمی و کاربردی بوده و غرفه هایی نیز به دانشجویان و فعالان حوزه ICT اختصاص داده شده که نسبت به معرفی تولیدات خود در حوزه کارآفرینی وتولید اشتغال مولد در استان بپردازند.

بلالی افزود: اولین جشنواره کارآفرینی با هدف ترویج و تشویق فرهنگ ایده پردازی و خلاقیت، جمع آوری ایده های کسب و کار، تشکیل بانک ایده، شناسایی صاحبان ایده های نو و حمایت از ایده های برتر از سوی دانشگاه علمی کاربردی مرکز شهرکرد و با حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شده است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: دستیابی دانشجویان به مهارت های کارآفرینی به خودی خود محقق نمی شود و نیازمند فراهم کردن بسترها و حمایت همه جانبه از سوی دستگاه های مختلف در سطح استان است. 

بلالی برگزاری مطلوب این جشنواره ها در حوزه اشتغال و کارآفرینی را یکی از مهم ترین راه های ایجاد مهارت های لازم و آشنایی با کسب و کارها قبل از ایجاد کسب و کار برای عموم مردم و فعالان حوزه ICT در سطح کشور دانست و گفت: ارائه آموزش های لازم و حمایت از این افراد در این مسیرهای کارآفرینی باعث رشد و شکوفایی تولید و اشتغال می شود و برای افزایش سطح تولید، استقلال و بی نیازی از واردات روشی مناسب است.

 فرید براتی رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان چهارمحال و بختیاری نیز در این افتتاحیه، با اشاره به اینکه کمپ کارآفرینی پنج روزه است، گفت: سیاست دانشگاه جامع علمی و کاربردی برقراری ارتباط میان دانشگاه و صنعت و تعاون است و دانشگاه با این گونه فعالیت‌ها می تواند بخشی از نیازهای جامعه را در حوزه تولید و اشتغال برطرف کند.

 وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی دانشگاه علمی و کاربردی استان، نگاه این دانشگاه را رفع مشکل اشتغال فارغ التحصیلان و بهبود وضعیت تولید و کسب و کار در کشور اعلام کرد .

بر اساس این گزارش، در این جشنواره 121 طرح و ایده در حوزه کارآفرینی و توسعه اشتغال ارائه شده که 43 طرح و ایده مربوط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است .

 

۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید