اخبار

نمایشگاه تخصصی الکامپ - شهر هوشمند در اراک گشایش یافت

نمایشگاه تخصصی الکامپ - شهر هوشمند در اراک گشایش یافت
چهاردهمین نمایشگاه الکامپ استان مرکزی با حضور استاندار مرکزی در محل دائمی نمایشگاه‌های غرب کشور در اراک افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، لادن مهدوی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در حاشیه برگزاری مراسم افتتاح نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی ظرفیتهای حوزه فاوا استان مرکزی و با حضور شرکتهای فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، استارتاپها و برخی دستگاه‌های دولتی و خصوصی استان برگزار شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی گفت: در کنار نمایشگاه الکامپ، موضوع «شهر هوشمند اراک» مد نظر قرار دارد و 23 آبان ماه نشست روسای سازمان‌ فاوا شهرداری‌های کشور در اراک برگزار می‌شود و بدین ترتیب فرصت مناسبی برای معرفی توانمندیها و ظرفیت های استان در زمینه فناوری اطلاعات در سطح کشور فراهم می‌شود.
مهدوی با اشاره به ارائه طرح بیستون با 20 محور از سوی سازمان نظام صنفی کشور، تصریح کرد: با توجه به توانمندی  شرکتها و اعضای نظام صنفی رایانه‌ای استان، میتوان امیدوار بود که استان مرکزی بتواند سهم بسزایی را در تحقق اهداف طرح یاد شده در راستای هوشمندسازی کشور ایفا کند.
سیدعلی آقازاده، استاندار مرکزی نیز در آیین گشایش این نمایشگاه اظهار کرد: در نمایشگاه تخصصی الکامپ امسال، ۶۰ شرکت بالغ و استارت آپی حضور دارند و برگزاری این نمایشگاه فرصت مناسبی در راستای گسترش بازار مارکتینگ و برندهای مجازی است.
وی افزود: در حال حاضر که فشار اقتصادی ناشی از تحریم ها افزایش یافته، فعالیت و حضور پررنگ جوانان در حوزه های استارت آپی ، بسیار حائز اهمیت است.
اقازاده تصریح کرد: لازم است دستگاه های اجرایی استان، تیم های استارت آپی را مورد حمایت ویژه قرار دهند چرا که گسترش این فعالیت‌ها می تواند زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم کند.
استاندار مرکزی با اشاره به فعالیت کلاهبرداران و سودجویان فضای مجازی، بر اهمیت نقش پلیس فتای استان در زمینه برخورد با کلاهبرداران  و سوء استفاده گران فضای مجازی تاکید کرد.
بر اساس این گزارش، چهاردهمین نمایشگاه الکامپ-شهرهوشمند از تاریخ 20 لغایت 24 آبان ماه سالجاری در محل نمایشگاه بین‌المللی اراک  است.
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۴۹
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۳۲۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید