اخبار

جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی برگزار شد

جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی برگزار شد
جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان، با حضور استاندار، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، در این جلسه لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در این جلسه در مورد انجام استعلامات بین دستگاهی به صورت الکترونیکی، گفت: امروزه تبادل داده ها و جابجایی صحیح اطلاعات در سیستم‌های اطلاعاتی ناهمگون، به یکی از نیازهای اساسی بخش دولتی تبدیل شده است. 
مهدوی ادامه داد: سازمان‌ها به صورت مستقل، اقدام به ارائه خدمت به شیوه الکترونیکی می‌کنند. اما خدماتی که نیازمند برقراری ارتباط بین چند دستگاه اجرایی است یا ارائه نمی‌شود یا از طریق درگاه‌های مختلف و پیشخوان‌های متعدد در حال ارائه است.
مدیر کل ارتباطات استان مرکزی به تکلیف مشخص شده بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات با هدف توسعه خدمات دولت الکترونیک همراه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: بدون شک یکپارچه‌سازی اطلاعات و خدمات برای تحقق دولت الکترونیک نیازمند وجود بستری برای تبادل و به اشتراک‌ گذاری داده‌ها، اطلاعات و خدمات است و مرکز ملی تبادل اطلاعات (GSB) همان بستر مشترکی است که در آن برای تسهیل تبادل اطلاعات ناهمگون دولت، سیستم‌های واسطه نرم افزاری و سخت افزاری با ساختار یکپارچه طراحی شده است تا رد و بدل اطلاعات میان سازمان‌های دولتی به صورت امن و در حداقل زمان ممکن انجام شود.
مهدوی تصریح کرد: در حال حاضر 225 دستگاه در سطح کشور به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند که از این تعداد 46 دستگاه به عنوان سرویس دهنده و 116 دستگاه به عنوان سرویس گیرنده بوده و 664 خدمت نیز بر این بستر ارائه می‌کنند.
بر اساس این گزارش، در حال حاضر تمام شهرهای استان و همچنین بیش از70 درصد روستاهای استان، به شبکه ملی اطلاعات متصل شده و عملیات اجرایی جهت اتصال سایر روستاها در آینده نزدیک در دست انجام است.
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۱۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید