اخبار

برگزاری سمینار تخصصی روش های نوین پدافند سایبری در کرمانشاه

برگزاری سمینار تخصصی روش های نوین پدافند سایبری در کرمانشاه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به ارزیابی وضعیت سایبری دستگاههای اجرایی استان، گفت:: با آگاهی و پیشگیری در زمینه آسیب های سایبری می توان امنیت و تاب آوری ادارات را ارتقا داد.

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در سمینار تخصصی روش های نوین پدافند سایبری بیان کرد: پدافندغیرعامل به معنی شناسایی سرمایه‌های ملی و زیرساخت‌های کشور و اقدام مشترک جهت حفظ این سرمایه است.

بهنیا با اشاره به برنامه ریزی اداره کل ICT در زمینه پدافند سایبری، گفت: اقدامات متعددی از جمله آموزش مسئولان IT دستگاههای اجرایی، پایش IP‌های دستگاهها و شناسایی تهدیدات و نقاط ضعف و رفع این نواقص در برابر حملات سایبری، انجام گرفته است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: هدف اداره کل ICT ارتقا دانش عمومی و تخصصی کارکنان دستگاهها و تلاش در راستای کاهش آسیب پذیری ادارات است.

وی افزود: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در شش مرحله دستگاههای اجرایی استان را مورد پایش و ارزیابی قرار داده و برای حفاظت از داشته های دستگاههای اجرایی، IP های اختصاصی آنان را در برابر مخاطرات و تهدیدات حفظ کرده است.

بهنیا گفت: با آگاهی و پیشگیری در زمینه آسیب های سایبری می توانیم امنیت و تاب آوری ادارات را ارتقا بدهیم.

بر اساس این گزارش، سمینار تخصصی روش های نوین پدافند سایبری با همکاری مرکز آپا دانشگاه رازی و با حضور افشین کریمی معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری، شهریار بهنیا مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، غلامرضا مرتضوی مدیرکل پدافندغیرعامل استان، حامد منکرسی مدیر مرکز آپا دانشگاه رازی و دیگر مدیران و مسئولان استان برگزار شد.

۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۵۹
تعداد بازدید : ۲۵۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید