اخبار

مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی :

از طرح های فضاپایه دانشگاه های آذربایجان غربی حمایت می کنیم

از طرح های فضاپایه دانشگاه های آذربایجان غربی حمایت می کنیم
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی در نشست با ریاست و اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه از حمایت فعالین حوزه ICT و طرح های فضا پایه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی، قاسم جلیلی نژاد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ضمن معرفی اداره کل به حمایت های وزارت ارتباطات از فعالین و استارت آپ های حوزه فاوا خبر داد و گفت: با همکاری و تجمیع ظرفیت ها می توان در توسعه بخش فناوری اطلاعات که خود باعث رشد فزاینده سایر بخش ها است، موثر واقع شد.

جلیلی نژاد اظهار کرد: موازی کاری و عملکرد جزیره ای بین دستگاه های دولتی و بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات باعث عقب ماندگی توسعه استان در این بخش می شود.

وی افزود: عملکرد جزیره ای مانع ایجاد بستر هم افزایی و هماهنگی در پیشبرد اهداف مشترک می شود و این بزرگترین مانع در توسعه بخش حوزه فناوری اطلاعات استان است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت موجود در دستگاه ها، دانشگاه ها، پارک علم و فناوری، مراکز رشد و بخش خصوصی استان اضافه کرد: خوشبختانه در حوزه فناوری در استان آذربایجان غربی وضعیت روبه رشدی داریم و برای شتاب به این رشد نیازمند همکاری بین دانشگاه ها ، صنعت و دستگاه های اجرایی استان هستیم تا از همه ظرفیت ها در پیشبرد توسعه استان کمک بگیریم.

جلیلی نژاد بهره مندی از اساتید متخصص جهت پرورش دانشجویان رشته هوافضا را از ویژگیهای منحصر به فرد این دانشگاه برشمرد و افزود: ایجاد چهارمین ایستگاه فضایی در استان که در حال انجام است می تواند زمینه توسعه همکاری در صنایع فضا پایه را بطور منحصر به فرد فراهم کند.

شیدایی ریاست دانشگاه صنعتی ارومیه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، ضمن درخواست توسعه همکاری با اداره کل ،بر اهمیت ایجاد ارتباط و تعاملات گسترده و سازنده طرفین تأکید و ابراز امیدواری کرد: دانشگاه با تمام ظرفیت برای رفع موانع و مشکلات موجود، در خدمت صنایع و حوزه فاوای استان است.

در ادامه در خصوص توسعه فناوری اطلاعات استان، گسترش کسب و کارهای نوپا و حمایت از این شرکت ها و نحوه بهره مندی از طرح های ایران نوآفرین و کارفا بحث و گفت و گو و زمینه های همکاری مشترک در برگزاری کارگاه های آموزشی،رویدادها و تعیین اولویت ها و ضروریات پژوهش در فناوری اطلاعات بحث و بررسی شد.

در پایان، از پهباد ساخته شده توسط دانشجویان انجمن علمی هوا فضای دانشگاه بازدید شد.

۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۴۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید