اخبار

در تبریز؛

سومین دوره لیگ اینترنت اشیا منطقه شمال‌غرب برگزار شد

سومین دوره لیگ اینترنت اشیا منطقه شمال‌غرب برگزار شد
سومین دوره مسابقات کشوری لیگ اینترنت اشیا در منطقه شمال غرب کشور با حضور پنج تیم به میزبانی اداره کل ICT استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، سومین دوره لیگ اینترنت اشیا در منطقه شمال غرب کشور با همکاری این اداره ‌کل و مرکز نوآوری اینترنت اشیاء ایران در تبریز برگزار شد.

مهدی خرامش سرپرست اداره کل ICT استان در خصوص برگزاری این رویداد گفت: این رویداد با حضور 5 تیم برگزار شد و طرح‌هایی با موضوعات نظارت و مراقبت نوزاد و کودک، مدیریت مصرف آب، ویترین هوشمند برای فروشگاه‌ها، کنترل ورودی خانه‌های هوشمند و نجات غریق هوشمند توسط شرکت‌کنندگان ارائه شد.

در نهایت با ارزیابی انجام گرفته توسط داوران، تیم "کلاد واتر" با طرح «جلوگیری از هدررفت آب و مدیریت مصرف آن به صورت هوشمند از طریق اینترنت اشیا و حافظه ابری» و تیم "دکا" با طرح «گجت هوشمند نظارت و مراقبت کودک مبتنی بر IOT» به عنوان طرح‌های برتر انتخاب و به مرحلۀ نهایی لیگ اینترنت اشیا کشور (که با حضور منتخبان از تمام مناطق کشور برگزار خواهد شد) راه یافتند.

بر اساس این گزارش، در رویداد لیگ اینترنت اشیا که با همکاری دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز نوآوری اینترنت اشیا ایران برگزار می‌شود، ابتدا تیم‌های مناطق مختلف کشور از جمله شمال، غرب، شرق، جنوب و مرکز کشور با یکدیگر رقابت می‌کنند و سپس تیم‌های برتر هر منطقه در مرحله فینال با هم به رقابت می پردازند.

۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۵۵۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید