اخبار

با حضور معاون وزیر ارتباطات:

از سومین پردیس محتوای الکترونیکی کشور در تبریز رونمایی شد

از سومین پردیس محتوای الکترونیکی کشور در تبریز رونمایی شد
از سومین پردیس محتوای الکترونیکی کشور با نام پردیس محتوای الکترونیکی ربع رشیدی با حضور رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار آذربایجان شرقی و سایر مقامات ارشد استان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، همزمان با برگزاری هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی موسوم به رینوتکس 2019، از پردیس محتوای الکترونیکی ربع رشیدی که به همت شرکت دانش بنیان «مهندسی فناوری اطلاعات تحلیلگران تبریز» طراحی و پیاده سازی شده است، رونمایی شد.

مهدی خرامش سرپرست اداره کل ICT استان در حاشیه این مراسم با اشاره به اهمیت وجود پردیس محتوای الکترونیکی در استان اظهار کرد: پردیس محتوای الکترونیکی ربع رشیدی در راستای رونق بخشیدن به محتوای علمی و فرهنگی شبکه ملی کشور و در جهت اهداف سند راهبردی توسعه فناوری های فرهنگی راه اندازی شده است.

وی همچنین افزود: دستیابی به سهم درآمد محتوای الکترونیکی و دیجیتالی کشور از سهم 35 هزار میلیارد یورویی تولید محتوای دنیا از دیگر اهداف ایجاد این پردیس است.

داود حاتمی مدیر عامل شرکت تحلیلگران تبریز به عنوان مجری و موسس پردیس محتوای الکترونیکی ربع رشیدی نیز گزارشی جامع از فعالیت های انجام گرفته در حوزه آموزش های الکترونیکی و تولید نرم افزار های زیرساخت پردیس ارایه کرد و افزود: توسعه و تامین نیازهای محتوای الکترونیکی کشور با همکاری دانشگاه ها و موسسه های علمی و فناوری از اهداف پردیس محتوای الکترونیکی ربع رشیدی است.

وی افزود: انتظار می رود با راه اندازی این پردیس، بخشی از نیاز های کشور به تولید محتوای الکترونیکی مرتفع شده و اقدامات اساسی در راستای سند چشم انداز بیست ساله کشور و سند راهبردی توسعه فناوری ها و طرح تکاپو برداشته شود.

حاتمی با معرفی واحدهای این پردیس تصریح کرد: این پردیس از ۷ واحد اصلی تولید محتوا، تجمیع محتوا، توزیع محتوا، آموزش های الکترونیکی، اپلیکیشن و نرم افزار، بازی های رایانه ای، استارت آپ و دانش بنیان تشکیل شده است و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.ecpp.ir مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش این مراسم با حضور امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران، جعفر سرقینی معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، محدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی، خرامش سرپرست اداره کل ICT استان و سایر مدیران و مسئولان استانی برگزار شد.

۲۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۶۳۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید