اخبار

توسعه استارتاپ‌ها، نیاز ضروری استان قزوین

توسعه استارتاپ‌ها، نیاز ضروری استان قزوین
سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین بر ضرورت حمایت از کسب‌ و کارهای جدید و استارتاپ‌ها تاکید کرد و گفت: رفع بیکاری از مسیر فضای کسب‌ و کارهای جدید و نوپا قابل انجام است، از این‌ رو این‌گونه فعالیت‌ها در استان قزوین مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، مرتضی شهامی سرپرست اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به آغاز طرح ملی نوآفرین، گفت: این طرح بر اهمیت حمایت و پشتیبانی از علاقه‌مندان به کارآفرینی و کسب‌وکارهای جدید تأکید دارد.

وی افزود: طرح نوآفرین به‌عنوان راهکاری مؤثر از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به دولت پیشنهاد شد تا پس از تصویب، از شرکت‌های خصوصی و تعاونی و کسب‌وکارهای نوپای فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات حمایت کند.

شهامی گفت: در این طرح، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور، صندوق شکوفایی و نوآوری و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، از شرکت‌هایی که کمتر از سه سال از زمان ثبتشان گذشته باشد تا زمانی که شرایط مشخصی را در زمینه سرمایه ثبتی شرکت، میزان درآمد و نحوه توزیع سود سهام داشته باشند، حمایت می‌کند تا بتوانند به رشد و شکوفایی برسند.

سرپرست ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین اظهار کرد: در طرح نوآفرین تسهیلاتی چون معافیت مالیات و بیمه‌ای برای کسب‌وکارهای جدید وجود دارد و این شرکت‌ها می‌توانند با بهره‌مندی از تسهیلات و سایر حمایت‌های پیش‌بینی‌شده در طرح، درآمد خود را افزایش بدهند و به مرحله بلوغ برسند.

آیین‌نامه طرح «نوآفرین» با هدف توسعه کارآفرینی و حمایت از ایده‌های خلاق و کسب‌وکارهای جدید، اردیبهشت‌ماه سال جاری به تصویب هیئت‌وزیران رسید و علاقه‌مندان می‌توانند برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به درگاه اینترنتی «ایران نوآفرین» به نشانی irannoafarin.ir مراجعه کنند.

۱۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۱۹۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید