اخبار

رییس سازمان فناوری اطلاعات در کارگروه ICT شهرستان مراغه:

ایران از نظر اینترنت ارزان چهارمین کشور در دنیاست

ایران از نظر اینترنت ارزان چهارمین کشور در دنیاست
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تعرفه اینترنت پرسرعت در ایران و سایر کشورهای جهان گفت: ایران چهارمین کشور ارزان دنیا در زمینه تعرفه اینترنت با ترافیک‌های برابر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان مراغه اظهار کرد: با وجود ادعای برخی رسانه ها مبنی بر قیمت بالای تعرفه های اینترنت، هزینه های اینترنتی در مقایسه با سبد های هزینه و قدرت خرید خانوارها و شرکت ها پایین است.

وی افزود: با توجه به محدودیت های بودجه ای، ساخت دیتا سنترها و هزینه های نگهداری بالای این مراکز و مصرف بالای برق آنها، امری مقرون به صرفه نیست.

ناظمی با اشاره به توسعه زیرساخت های ارتباطی در کشور گفت: هم اکنون 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار کشور از پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت برخوردار هستند و اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات و تلفن همراه از رویکردهای توسعه ای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی با اشاره به نقش استارت آپ ها در توسعه فناوری اطلاعات و اشتغال زایی در کشور تصریح کرد: هم اکنون حدود 250 اپلیکیشن ایرانی در کافه بازار فعال بوده که بیشتر آنها توسط بیش از یک هزار و ۵۰۰ تیم استارت آپی طراحی و تولید شده است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به طرح حمایتی وزارت ICT با نام «ایران نوآفرین» برای توسعه اشتغال اظهار کرد: اجرای طرح نوآفرین با ثبت نام از استارت آپ ها در سامانه www.irannoafarin.ir در کشور از جمله اقداماتی است که برای ساماندهی شرکت های دانش بنیان و استارت آپی از سوی وزارت ارتباطات اجرا می شود.

وی با بیان اینکه مراغه از ظرفیت های بالایی در زمینه کارآفرینی های نوین و استارت آپی برخوردار است افزود: ایجاد پهنه هوشمند در این شهر و نیز طرح شهر هوشمند در ماه های آینده با مصوبه این وزارت اجرایی می شود.

حمید شکری فرماندار مراغه نیز در این جلسه از اجرای طرح شهر هوشمند در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح با همکاری ادارات، سازمان و مراکز علمی و پژوهشی این شهرستان اجرا می شود و دانشگاه مراغه به عنوان دبیرخانه ان انتخاب شده است.

وی افزود: اجرای این طرح در مراغه به عنوان پایلوت منطقه ای زمینه ساز توسعه کسب و کارهای شرکت دانش بنیان و شرکت های استارت آپی خواهد بود.

مهدی خرامش سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی نیز در این جلسه اظهار کرد: هم اکنون یک هزار و877 روستای بالای 20 خانوار آذربایجان شرقی از پوشش تلفن همراه برخوردار هستند.

وی با اشاره به یرنامه ریزی های صورت گرفته برای توسعه زیرساخت های ارتباطی افزود: در این راستا، براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال اکثر روستاهای بالای 20 خانوار این استان از پوشش اینترنت پرسرعت برخوردار می شوند.

خرامش با بیان وضعیت ارتباطی شهرستان مراغه تصریح کرد: در این شهرستان 45 روستای فاقد پوشش شبکه تلفن همراه وجود دارد که براساس برنامه ریزی ها 20 روستا از این مجموع تا پایان امسال و 25 روستای دیگر نیز در سال آینده تحت پوشش قرار می گیرند.

وی از اجرای شبکه فیبر نوری در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: در این راستا، 310 کیلومتر فیبرنوری در این استان اجرا می شود که برای این منظور نیز 110نقطه شناسایی شده است.

۱۹ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید