اخبار

برگزاری مانور پدافند غیرعامل پست استان گیلان

برگزاری مانور پدافند غیرعامل پست استان گیلان
با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان به منظور ارزیابی پست این استان در مدیریت بحران، مانور پدافند غیرعامل در اداره پست خمام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در این مانور بر لزوم آسیب شناسی مانور بعد از برگزاری تاکید کرد و افزود: آسیب شناسی و مدیریت بحران در زمان وقوع حادثه بسیار حائز اهمیت است و باعث کاهش آسیب به کارکنان، تاسیسات، ساختمان ها، تجهیزات و اسناد شده و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی سنجش میزان آمادگی در برخورد با بحران ها را یکی از مزایای مانورها دانست و افزود: پیشگیری و آموزش همگانی باید مورد توجه قرار گیرد.

مهدی فخر بین سبحانی، مدیرکل پست استان گیلان نیز در تشریح این مانور گفت: پدافند غیرعاملبه مجموعه اقداماتی اطلاق می‌شود که مستلزم به کارگیری جنگ افراز نبوده و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی جلوگیری کرده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

بر اساس این گزارش، اقداماتی نظیر تغییر مسیر حمل محمولات پستی، بسیج موزعین و مانور زلزله صورت گرفت و نهایتاً بعد از مانور در اتاق ستاد فرماندهی پدافند غیرعامل پست گیلان آسیب شناسی نقاط قوت و ضعف این مانور در صورت رخداد این گونه حوادث صورت پذیرفت.در این مانور تمام اقدامات به صورت میدانی و واقعی انجام و در ستاد فرماندهی نیز گزارشها به صورت لحظه ای قابل رصد و پیگیری بود.

 

۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۴۸
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۲۸۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید