اخبار

کارگاه آموزشی امنیت و پدافند سایبری در اداره کل ICT خراسان جنوبی برگزار شد

کارگاه آموزشی امنیت و پدافند سایبری در اداره کل ICT خراسان جنوبی برگزار شد
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی در کارگاه آموزشی امنیت در پدافند سایبری گفت: پدافند سایبری و امنیت شبکه ارتباطی در توسعه ارتباطات، اهمیت بالایی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، همزمان با هفته بزرگداشت پدافند غیرعامل، کارگاه آموزشی امنیت و پدافند سایبری با حضور 80 نفر از رابطین پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی استان در این اداره کل برگزار شد.

مصطفی بهی، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی در ابتدای این کارگاه با تاکید بر اهمیت موضوع پدافند سایبری گفت: در حال حاضر با توسعه زیرساخت های ارتباطی در سطح استان و کشور امکان دسترسی به خدمات شبکه ملی اطلاعات و شبکه اینترنت جهانی حتی برای مردم نقاط دورافتاده نیز فراهم شده است و این موضوع ضرورت و اهمیت پایداری شبکه، امنیت و پدافند سایبری را چندین برابر کرده است.

وی افزود: علاوه بر وجود زیرساخت های ارتباطی امن و پایدار، فرهنگ کاربری مبتنی بر دانش و آگاهی، مولفه مهمی در کاهش مخاطرات احتمالی فضای سایبری است و نیاز است همه دستگاه های اجرایی نقش خود را در این زمینه ایفا کنند.

بر اساس این گزارش، کارگاه آموزشی امنیت و پدافند سایبری با همکاری مرکز آپا دانشگاه بیرجند در این اداره کل برگزار شد.

۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۴۵
تعداد بازدید : ۲۶۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید