اخبار

بهره مندی 252 روستا از فیبر نوری در چهارمحال و بختیاری

بهره مندی 252 روستا از فیبر نوری در چهارمحال و بختیاری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری از انتقال خطوط فیبر نوری به روستاها و توسعه بستر ارتباطی 252 روستای استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در جلسه هماهنگی توسعه زیرساخت های فیبر نوری که در محل سالن جلسات معاونت امور عمرانی استانداری استان و با حضور فرمانداران ده گانه برگزار شد، اظهار گفت: عملیات اجرایی پروژه فیبر روستایی در استان چهارمحال و بختیاری به عنوان استان پایلوت از دی ماه 97 آغاز شده  اما به دلیل شرایط نامساعد جوی در چند ماه اخیر و بارندگی های متناوب و کوهستانی بودن اکثر مسیرها عملیات حفاری  پروژه به کندی پیش می رود.

وی افزود: حفاری فیبر نوری از طریق هم مسیری و با فاصله ای مشخص از مکانی که لوله های گاز عبور کردند انجام شده و در اکثر شهرستانها در حال انجام است.

بلالی با درخواست همکاری از سایر ادارات مرتبط با اجرای پروژه گفت: با وجود شرایط سخت واردات تجهیزات مخابراتی به کشور و تخصیص این تجهیزات به استان ها با توجه به میزان پیشرفت کار در فازهای قبل، لازم است ادارات نهایت همکاری را در اجرای این پروژه ملی داشته باشند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان هدف از اجرای فیبر نوری روستایی را بهبود زیرساخت های ارتباطی در مناطق کمتر توسعه یافته، افزایش پهنای باند ارتباطی در روستاها، اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات و کاهش شکاف دیجیتالی روستاها اعلام کرد و افزود: پروژه فیبر روستایی در روستاهای بالای 20 خانوار کشور اجرایی می شود و تمام هزینه های مربوطه از محل اعتبارات خدمات عمومی روستایی پرداخت می شود.

بلالی اظهار کرد: در اولویت سوم پروژه فیبرنوری  روستایی تعداد 161روستا و 75 سایت اپراتورهای تلفن همراه در 8 شهرستان استان از بستر فیبرنوری  بهره مند شده اند.

۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید