اخبار

میزان تشعشعات سایت های BTS چهارمحال و بختیاری بررسی می شود

میزان تشعشعات سایت های BTS چهارمحال و بختیاری بررسی می شود
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به بررسی تششعات سایت های تلفن همراه گفت : به منظور کاهش آسیب ها، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به صورت منظم میزان تشعشعات امواج دکل های مخابراتی در استان را بررسی و اندازه گیری می کند.

به گزارش روابط عمومی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در جلسه بررسی و پایش امواج محیطی دکل های مخابراتی در شهرستان سامان تشکیل با اشاره به اینکه اکثر شهرستان های استان دارای پوشش نسل 4G هستند، اظهار کرد: وجود سایت های متعدد  ارتباطی اپراتورها تلفن همراه، دلیل برخورداری این شهرستان از وضعیت ارتباطی مناسب است.

وی افزود: انتقال پهنای باند مطلوب، توسعه دولت الکترونیک و کیفیت مناسب تلفن های همراه، تنها با ایجاد زیرساخت های مناسب ارتباطی از جمله دکل ها و سایت های مخابراتی محقق می شود.

بلالی با اشاره به نگرانی های مردمی از آسیب های احتمالی سایتهای تلفن همراه اظهار کرد: مردم نباید نگرانی از بابت تشعشعات دکل‌های مخابراتی داشته باشند زیرا میزان تشعشعات دکل‌های مخابراتی توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به طور منظم اندازه گیری می شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام آمادگی این اداره کل برای بررسی هر یک از سایتها در سطح استان از طریق بازدید میدانی و اندازه گیری میزان تشعشات و امواج محیطی دکل مخابراتی افزود: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بررسی و مکان یابی بهترین مکان برای نصب و راه اندازی سایت های مخابراتی سعی کرده برای رفع کاهش نگرانی ها با پایش و اندازه گیری دوره ای تشعشعات این سایت ها با هرگونه تخلف احتمالی از سوی اپراتورها بشدت برخورد کند.

۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید