اخبار

افزایش 43 درصدی کسب و کار اینترنتی استان مازندران

افزایش 43 درصدی کسب و کار اینترنتی استان مازندران
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران شناسایی نیازها در حوزه ICT را از مهمترین موضوعاتی دانست که استارت ها و واحدهای فناور باید به آن نگاه ویژه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران، یدالله طهماسبی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در حاشیه بازدید از شرکت فناوری آفاکو شهرستان بابل، تحقق اقتصاد دیجیتالی را لازمه و نیاز اصلی امروز جامعه دانست و گفت: شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه فناوری اصلی ترین نقش را در تبدیل اقتصاد سنتی به اقتصاد نوین و دیجیتالی بر عهده دارند.

وی افزود: شرایط در استان به گونه ای است که با دارا بودن ظرفیت های مناسب استارتاپی و شرکت های دانش بنیان فعال در بخش فناوری اطلاعات و همچنین وجود زیرساخت های مناسب ICT که پایه اصلی توسعه اقتصاد دیجیتالی محسوب می شود، از تمامی شاخص های لازم برای تبدیل به مازندران دیجیتال برخوردار بوده  که دو مقوله بسیار مهم فرهنگ سازی و آموزش در تحقق این امر نقشی بی بدیل را ایفا می کند.
طهماسبی با اشاره به فعالیت یک هزار و 660 کسب و کار اینترنتی در استان تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 50 درصد از اقتصاد دنیا مبتنی بر اقتصاد دیجیتال است و باید با حمایت های مادی و معنوی از فعالان این عرصه در توسعه اشتغالزایی و رسیدن به دروازه های نوین اقتصادی اقدام کنیم.
ظهماسبی با اشاره به ایجاد 1300 شغل در بخش کسب و کار اینترنتی و رشد 43 درصدی  این شاخص طی یکسال اخیر در استان افزود: در حال حاضر مازندران از لحاظ کسب و کار اینترنتی رتبه هفتم را در کشور داراست.
مدیرکل ICT مازندران ادامه داد: شناسایی و رفع چالش های موجود در این بخش امری ضروری است و تولید محتوا به عنوان یکی از مهم ترین حوزه است که فعالان IT استان باید به آن نگاه ویژه و جدی تری داشته باشند.
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۳۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید