اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی پدافند سایبری در استان قم

برگزاری کارگاه آموزشی پدافند سایبری در استان قم
همزمان با هفته پدافند غیر عامل، کارگاه آموزشی پدافند سایبری با حضور رابطین پدافند غیرعامل ادارات تابعه استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به همراه مسئولین حراست و کارشناسان فناوری اطلاعات در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم، در ابتدای این کارگاه آموزشی، محمد باقری زاد معاون این اداره کل به تشریح اهداف و برنامه های طرح مطالعات جامع پدافند غیرعامل استان پرداخت و بر تعامل و همکاری دستگاه ها و ادارات تابعه استانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارائه اطلاعات و آمار به منظور تسریع در اجرایی شدن طرح مذکور تاکید کرد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات متولی پدافند سایبری و عضو کارگروه استانی است، بر خود لازم می داند در راستای آگاهی بخشی همکاران در ادارات تابعه به مناسبت هفته پدافند غیر عامل، کارگاه آموزشی سایبری با محوریت نرم افزار های مخرب امنیتی برگزار کند.

در ادامه کارشناس مسئول فناوری اطلاعات اداره کل به تشریح پدافند سایبری و الزامات اجرایی آن پرداخت و در خصوص انواع نرم افزارهای مخرب، نحوه جلوگیری از ورود ویروس ها و مخرب ها به سیستم عامل، چگونگی ایجاد پسوردهای امن و وب سایتهای امن توضیحات مبسوطی بیان کرد.

 

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۵۱
تعداد بازدید : ۴۱۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید