اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان :

مقابله با تهدیدات سایبری ضرورتی فراتر از حفظ امنیت شبکه است

مقابله با تهدیدات سایبری ضرورتی فراتر از حفظ امنیت شبکه است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در مراسم رونمایی از محصولات امنیت سایبری مرکز آپای کردستان، گفت: مقابله با تهدیدات سایبری ضرورتی فراتر از حفظ امنیت شبکه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، به مناسبت هفته پدافند غیر عامل کارگاه آموزشی یک روزه امنیت سایبری و مراسم رونمایی از چهار محصول مرکز آپای کردستان در زمینه امنیت فضای سایبری، با حضور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، رییس دانشگاه کردستان، رییس مرکز آپای دانشگاه کردستان، مدیران ارشد حوزه ICT کردستان، مدیران و کارشناسان امنیت اطلاعات دستگاههای اجرایی استان در تالار فردوسی دانشگاه کردستان با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار شد.

در این مراسم فردین سعیدی، مدیرکل ICT استان کردستان، با اشاره به تشریح ابعاد روانی حملات سایبری و اهداف مختلف آن، گفت: اهداف روانی حملات سایبری عمدتاً ناشی از موفقیت حمله علیه اهداف فنی بوده و به نوعی یک جنگ روانی محسوب می شود، لذا آمادگی دستگاههای اجرایی، جهت مقابله با تهدیدات سایبری ضرورتی فراتر از حفظ امنیت شبکه است و در هیچ شرایطی نباید خدمات رسانی به مردم بر بسترهای ارتباطات و فناوری اطلاعات با مشکل مواجه شد.

سعیدی با اعلام توسعه مداوم زیرساختهای ارتباطی استان، بر ضرورت توجه به امنیت سایبری و کسب آگاهی هر چه بیشتر، جهت پیشگیری و مقابله با آسیبها و حملات در فضای سایبری تاکید کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، ضمن اشاره به اجرای 570 کیلومتر فیبر نوری بین شهری در سال جاری در استان، افزود: اتصال بخش عظیمی از روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات و برخورداری از پوشش تلفن همراه با اینترنت پرسرعت 4G تا پایان سال 98 انجام خواهد شد که در سالهای گذشته بی سابقه بوده است.

در پایان این مراسم از چهار ابزار جدید امنیت سایبری مرکز آپای استان کردستان با حضور مدیران دستگاههای اجرایی استان رونمایی شد.

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۴۴
تعداد بازدید : ۳۴۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید