اخبار

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل،

از فاز یک اطلس سایبری در استان لرستان رونمایی شد

از فاز یک اطلس سایبری در استان لرستان رونمایی شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان در جلسه شورای پدافند غیرعامل این استان از بهره‌برداری نسبت به فاز یک طرح اطلس سایبری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان لرستان، شهاب حیدری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان و جانشین قرارگاه سایبری استان به توضیح در مورد مراحل تکمیل زنجیره پایش و رصد امنیتی زیرساخت‌های مخابراتی استان و ورودی‌های شبکه دستگاه‌های اجرایی استان پرداخت و گفت: تأمین امنیت سایبری در سه فاز در استان در دست اقدام قرار گرفته است، که فاز صفر آن سال گذشته با تکمیل و راه‌اندازی مرکز پایش امنیت سایبری استیجاری در مرکز آپای دانشگاه لرستان انجام شده است و همچنین فاز یک این طرح جامع تحت عنوان اطلس سایبری امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: مقرر شده است که اطلاعات تمامی دستگاه‌های اجرایی در این سامانه بارگذاری شود که تاکنون اطلاعات 25 دستگاه اجرایی وارد شده است و به‌صورت آنلاین تمامی سرویس‌های آن‌ها مورد رصد است.

حیدری در ادامه از آغاز تست نفوذ شبکه‌های مهم دستگاه‌های اجرایی استان از ماه آتی خبر داد و گفت: با تکمیل این فرایند ظرف دو ماه آتی پایان سیر عملیات راه‌اندازی فاز دوم نیز به اتمام خواهد رسید.

در ادامه مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری و دبیر جلسه به ارائه توضیحات در خصوص طرح جامع پدافند غیرعامل استان پرداخت و گفت: مراحل پایانی طرح در حال انجام است و امید آن است که طرح مذکور از حیث کیفی و سرعت عمل در تهیه آن به‌ عنوان طرح برتر کشوری برگزیده شود.

بر اساس این گزارش، این جلسه به ریاست استاندار لرستان و با حضور رییس شورای پدافند غیرعامل استان و همچنین اعضای این شورا در محل استانداری برگزار شد که در پایان استاندار و رییس شورای پدافند غیرعامل، به‌صورت ویدئوکنفرانس گزارشی در مورد اقدامات سایبری استان به سردار جلالی رئیس شورای سازمان پدافند غیرعامل کشور ارائه دادند و در نهایت از طرح اطلس سایبری استان به‌صورت رسمی رونمایی شد.

۱۹ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۶۸۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید