اخبار

بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام اصفهان برگزار شد

بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام اصفهان برگزار شد
بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر و اتوماسیون اداری و دومین نمایشگاه تکنولوژی، نوآوری و استارتاپ‌ها ( اتوکام) در اصفهان به مدت پنج روز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات  و فناوری اطلاعات استان اصفهان، در این دو نمایشگاه تخصصی 185  استارتاپ، شرکت و موسسه گرد هم آمده‌اند تا در مساحت ۹ هزار مترمربع توانمندی‌های خود شامل نرم‌افزار، سخت‌افزار، شبکه‌های داده و امنیت تبادل اطلاعات، آموزش و پژوهش، خدمات دولت الکترونیک و کسب و کارهای نوین را به نمایش گذاشتند.

رییس سازمان فناوری اطلاعات و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم گشایش این نمایشگاه گفت: رشد اقتصادی ما در سال گذشته منفی بود و رشد اقتصاد بدون نفت ما نیز با روند منفی ۲،۴ درصد در وضعیت نامناسبی قرار داشت. رشد کشاورزی ما نیز منفی1.5 درصد و رشد خدمات در کشور حدود صفر درصد بوده است.

وی افزود: در همین شرایط حوزه آی تی ما بیش از شش درصد رشد داشته و بخش ارتباطات نیز رشد بیش از یک درصدی را تجربه کرده است. این دو بخش می‌توانند، امید را در بطن نظام اقتصادی کشور تزریق کنند زیرا اکنون راه‌های مختلفی برای نا امید کردن جوانان و مردم در بخش آی تی وجود دارد.

ناظمی اضافه کرد: رشد در بخش آی تی کشور مرهون تلاش سازمان‌های مردم نهاد و فعالان بخش خصوصی این حوزه همچون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور است. باید افتخار کنیم که در شرایط رشد منفی بخش‌های مختلف توانسته‌ایم و سعی می‌کنم از حقوق تمام شرکت‌هایی که در این حوزه فعال هستند حفاظت کنیم.

ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات به همراهی جعفر مطلب زاده مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان ضمن بازدید از سالن فرصتها و دیدار با فعالان استارت آپی استان در جلسه بررسی طرح نوآفرین و چالشهای موجود استارت آپ  شرکت کرد.

ناظمی خطاب به فعالان استارت آپی گفت: با پیرو پیگیری های انجام شده از مالیات و بیمه شرکتهای استارت آپی که در سایت نوآفرین به نشانی www.irannoafarin.ir ثبت نام و کد نو آفرین دریافت کنند می توانند از معافیتهای مالیاتی و بیمه ای استفاده کنند.

همچنین در نمایشگاه امسال سالن فرصت ها علاوه بر میزبانی از استارت آپ های مستقل، شاهد حضور مراکز تسهیل گری همچون دانشگاه ها، شتاب دهنده ها و دفاتر کار اشتراکی بود.

این مراکز با حمایت از ایده ­های نوآفرانه، شرایط را برای راه اندازی اولیه و حتی توسعه کسب و کارهای نوپا تا رسیدن به وضعیتی پایدار از لحاظ مقیاس­ دهی، فراهم می­ کنند. از خدمات مراکز تسهیل­ گری می­توان به فراهم کردن فضای کاری، ارائه خدمات مشاوره و منتورشیپ و تسهیل ارتباط با سرمایه گذاران و فعالان صنعتی اشاره کرد. البته روش همکاری و تسهیل ­گری هر یک از مراکز مذکور، تفاوت­هایی جزیی با یکدیگر دارد.

برنامه­های سالن فرصت­های اتوکام 2019 در فضایی بزرگ­تر نسبت به سال گذشته برگزار شد و بیش از 70 استارت­آپ در فضایی بالغ بر 1200 متر مربع، فرصت بازاریابی و معرفی خدمات و محصولات خود را داشتند. به علاوه 250 متر مربع از سالن نیز به شرکت­های دانش بنیان اختصاص یافته است. سازمان نظام صنفی رایانه­ای اصفهان به عنوان متولی برگزاری نمایشگاه اتوکام با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، علاوه بر اختصاص فضا به شرکت­های مذکور، فرصت بازدید سرمایه گذاران، مسئولان و فعالان اقتصادی را فراهم کرد.

بخشی از سالن فرصت­ها اتوکام 2019 به برگزاری رویدادها، کارگاه­های تخصصی، پنل­های گفت و گو و دوره­های آموزشی و ورکشاپ اختصاص یافت. رویدادها عموما متمرکز بر فضای استارت­آپی و خصوصا صنعت IT برگزار شد.

مسابقات اتوکام گیمز، بخش دیگری از فعالیت­های سالن فرصت­ها در نمایشگاه امسال است. در این دوره از مسابقات، علاقه­مندان به ورزش­های الکترونیکی در رقابت­های متنوع شرکت کردند و جوایزی نیز به افراد و تیم­های برگزیده اهدا شد.

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۲
تعداد بازدید : ۲۳۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید