اخبار

آغاز به کار نمایشگاه رینوتکس ۲۰۱۹ در تبریز

آغاز به کار نمایشگاه رینوتکس ۲۰۱۹ در تبریز
هفتمین دوره نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز موسوم به رینوتکس ۲۰۱۹، در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز با حضور جمعی از مقام های کشوری و استانی آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، مهدی خرامش سرپرست این اداره کل و مدیر زون تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات نمایشگاه رینوتکس در حاشیه برگزاری مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: نمایشگاه رینوتکس مکان مناسبی برای استارت‌آپ‌ها و فناوران حوزه‌ ICT جهت تجاری‌سازی طرح‌ها و ایده‌ها، خلق ثروت، ایجاد اشتغال و از پایه‌های اصلی تحول دیجیتال استان است.

خرامش با اشاره به هدف از برگزاری نمایشگاه ربع رشیدی افزود: تجاری‌سازی فناوری، بسترسازی برای تکمیل چرخه علم تا فناوری و فناوری تا کسب‌وکار، شناسایی و معرفی نوآوری‌ها و اختراعات فناورانه، طرح‌ها و ایده‌های دانش‌محور، معرفی توانمندی‌های پژوهشی و فناوری و بسترسازی برای کاربردی کردن آن‌ها از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

سرپرست اداره کل ICT استان ایجاد امکان ارتباط بین دانشگاهیان و فناوران با بخش‌های مختلف اقتصادی و اجرایی، گسترش همکاری‌های فناورانه منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی، ایجاد فضای مناسب کسب‌ و کار برای نخبگان علمی و شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان، جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاری دانش‌بنیان و افزایش صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان را از مزایای برگزاری این نمایشگاه برشمرد.

مهدی خرامش با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در سه بخش توسعه و تجاری‌ سازی، فروش محصولات دانش‌بنیان و ایده‌های فناورانه، اظهار کرد: نمایشگاه رینوتکس در 18 زون تخصصی برگزار می‌شود که زون ارتباطات و فناوری اطلاعات با مدیریت اداره کل ICT استان با شرکت 130 طرح در 70 غرفه در حال برگزاری است.

بر اساس این گزارش، هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با عنوان رینوتکس 2018 از 13 لغایت 17 آبان ماه امسال در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز دایر است.

۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۴۳۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید