اخبار

اجرای 250 کیلومتر پروژه فـیبر تار در کرمانشاه

اجرای 250 کیلومتر پروژه فـیبر تار در کرمانشاه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به کاهش شکاف دیجیتال بین شهر و روستا، گفت: اجرای طرح فیبرنوری تار باعث افزایش ظرفیت ارتباطی در روستاها می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به زیرساخت‌های ارتباطی مناطق شهری و روستایی و روند توسعه آنها گفت: در راستای کاهش شکاف دیجیتال بین شهر و روستا پروژه فیبرنوری روستایی اجرایی شد.

بهنیا با بیان مزایای فیبرنوری (تار) افزود: اجرای این طرح در روستاها باعث افزایش ظرفیت ارتباطی و ارتقا خدمات اینترنت پرسرعت ثابت و سیار در روستاها می‌شود.

وی تصریح کرد: توسعه خدمات ارتباطی و زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات باعث توسعه دسترسی خانوارهای روستایی به شبکه مذکور و ارائه خدمات نوین و توسعه زیرساخت الکترونیکی در روستا می‌شود.

بهنیا در ادامه افزود: برای رفع موانع پیش روی توسعه ارتباطات و دسترسی تمام شهرها و مناطق روستایی به ارتباطات در تلاش هستیم، بر همین اساس پروژه فیبرنوری در قالب 250 کیلومتر شروع شده که با حداکثر توان در حال اجرا است.

بر اساس این گزارش، بازدید از پروژه USO فیبرنوری تار در مسیر فارسینج از توابع شهرستان سنقر و کلیایی به شهرستان صحنه با حضور شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، مسیب قبادیان مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه و سایر مدیران مخابرات انجام شد.

۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۳۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید