اخبار

رضایت مندی مردم از خدمات دفاتر پیشخوان، اولین گام تحقق دولت الکترونیک است

رضایت مندی مردم از خدمات دفاتر پیشخوان، اولین گام تحقق دولت الکترونیک است
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان در جلسه کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی، بررسی رضایت مندی ارائه خدمات الکترونیک در دفاتر پیشخوان را یکی از راه های تحقق دولت الکترونیک در استان دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، فرزاد توکلی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در این جلسه که با هدف برنامه ریزی برای نظرسنجی مردمی از عملکرد سامانه سیماک برگزار شد، با اشاره به تعیین شاخص و روش مناسب برای نمونه گیری و سنجش رضایت مندی مردم از این سامانه افزود: بررسی نظرات کاربران و استفاده کنندگان از خدمات سامانه سیماک به صورت میدانی در دفاتر پیشخوان، تهیه پرسشنامه و استعلام از دستگاه های و دهیاری های مرتبط که در حال استفاده از این بستر هستند از جمله شاخص های این نظرسنجی است.

توکلی تصریح کرد: تعیین روش نمونه گیری و سنجش این خدمات موجب ارزیابی عملکرد و ارائه سرویس بهتر بر بستر سامانه سیماک در سنوات آینده نیز می شود.

مدیرکل ICT استان گیلان ادامه داد: یکی از راه های چگونگی نحوه عملکرد و سنجش این خدمات، نظرسنجی از کاربران، دستگاه ها، مردم و دفاتر پیشخوان دولت به عنوان لبه ارتباطی دولت با مردم است و استفاده از این نظرات را در تهیه پرسشنامه به صورت علمی پیشنهاد می شود.

فرزاد توکلی با اشاره به رعایت قواعد آماری در این نظرسنجی گفت: این نظرسنجی در راستای بهبود عملکرد و کیفیت ارائه خدمات مناسب بر بستر این سامانه بوده و یک طرح آمارگیری نیست.

بر اساس این گزارش، سیماک از طرح های مصوب ستاد اقتصاد مقاومتی کشور است که بر اساس آن با اختصاص شناسه الکترونیکی برای هر ملک، تمامی استعلامات میان دستگاهی در حوزه ملک یکپارچه و واحد خواهد شد و این سامانه از 20 بهمن ماه سال 1394 به صورت پایلوت در هفت شهرداری و 30 دهیاری استان گیلان اجرا و امکان دسترسی آسان و شفاف اطلاعات مکانی به شهرداری ها و ثبت اسناد را در اختیار دستگاه های مرتبط قرار داده و در حال حاضر در 12 شهرستان، 28 دستگاه اجرایی مرتبط با حوزه ملک شامل 494 واحد اجرایی، 42 شهرداری، 1329 دهیاری، 220 دفتر پیشخوان و 48 دفتر ICT روستایی و همچنین 3856 کاربر به این سامانه متصل بوده و این سامانه 235 شغل در استان ایجاد کرده است.

 

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۱۱
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۳۲۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید