اخبار

رییس سازمان فضایی کشور در دانشگاه گلستان:

دانشگاه پیشران تحول کشور است

دانشگاه پیشران تحول کشور است
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران با حضور در دانشگاه گلستان در مورد اقتصاد کنونی دنیا و نقش فناوری فضا در توسعه علمی و اقتصادی استان گفت: در دنیای امروزه که شاهد جریان انقلاب صنعتی در تمامی دنیا هستیم دانشگاهیان و نیروی متخصص و متعهد این حیطه پیش قراولان خلاقیت، نوآوری و اقتصاد نوین جهانی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، مرتضی براری رییس سازمان فضایی ایران با اشاره به همراهی دولت و دانشگاهیان در برنامه های سازمان فضایی گفت: بسترسازی کنونی دولت در فراهم آوردن زیرساختهای لازم و همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی در تربیت نیروی متخصص، جوان و تحصیل کرده باعث حضور ایران در رتبه های بالای جهانی و تولیدات عالی در رشته هایی چون نانو، IT شده است.
براری افزود: خوشبختانه در چند سال گذشته، دانشگاه ها در حوزه فناوری های نوین ورود کرده اند و در حوزه فضا که یکی از حوزه های استراتژیک و نوین کنونی کشور است، سازمان فضایی کشور آمادگی هرگونه همکاری برای برگزاری استارت آپ این اقتصاد نوظهور با همکاری دانشگاه ها را دارد.
در ابتدای این جلسه فرهاد یغمایی رییس دانشگاه گلستان از ابراز تمایل و همکاری دانشگاه گلستان با سایر دستگاه های اجرایی و دانشگاه های استان در جهت ایجاد و گسترش فضای کسب و کارهای نوین مبتنی بر استارت آپ ها خبر داد.

بر اساس این گزارش، این نشست به میزبانی دانشگاه گلستان و با حضور محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، شبنم یزدانی مدیرکل توسعه کسب و کارهای فضا پایه سازمان فضایی و روسای دانشکده ها و جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه گلستان برگزار شد.

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۵۲
تعداد بازدید : ۱۶۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید