اخبار

چهار پروژه ارتباطی در استان سیستان و بلوچستان اجرا می شود

چهار پروژه ارتباطی در استان سیستان و بلوچستان اجرا می شود
مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان در جلسه ای با مدیرکل امور روستایی استانداری گفت: در حال حاضر چهار پروژه پایش پوشش روستایی، ارتقا سایت ها، سایت های جدید و فیبر روستایی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان ،نیک محمد بلوچ زهی مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در این جلسه گفت: نبود برق در برخی از روستاهای استان از جمله چالش های احداث سایت های جدید در روستاها است.

وی با اشاره به اینکه طرح ملی پایش پوشش روستایی با 71 درصد پیشرفت در استان در حال انجام است، افزود: در این طرح روستاهایی با جمعیت بالای 20 خانوار مورد پایش قرار می گیرد. اطلاعات حاصل از این طرح از جمله وضعیت پوشش ارتباطی، روستاهای بد ارتباط و فاقد ارتباط که توسط فرماندار و دهیار های روستاها مورد تایید قرار می گیرد در سامانه این طرح بارگزاری می شود که موجب ایجاد بانک اطلاعاتی کامل در حوزه  ارتباطی روستاهای استان می شود.

بلوچ زهی افزود: احداث سایت جدید در برخی از روستاها با جمعیت بالای 20 خانوار به دلیل عدم وجود برق از سوی اپراتور کنسل می شود.

آرش جمال زهی مدیرکل امور روستایی استانداری سیستان و بلوچستان در پایان این جلسه گفت: با توجه به پیگیری و مکاتبه های انجام شده عملیات برق رسانی به 445 نقطه روستایی استان به زودی انجام می شود و با وجود برق در روستاها، می توان ارتباط این روستاها را برقرار کرد.

 

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۳۸
تعداد بازدید : ۱۱۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید