اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر خبر داد :

برقراری لینک های ارتباطی پشتیبان در نقاط پر اهمیت استان

برقراری لینک های ارتباطی پشتیبان در نقاط پر اهمیت استان
مدیرکل ارتباطات استان بوشهر با اشاره به مصوبات سفر وزیر ارتباطات به این استان گفت: بیشتر مصوبات در حوزه پوشش همراه و فیبر بوده است که تاکنون بخش اعظم آن انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در نشست بررسی پروژه های ارتباطی استان بوشهر با ذکر این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر، روند رو به افزایش توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات سبب شده است تا دسترسی مردم به خدمات یکی از پیش نیازهای اساسی برای دستیابی به توسعه باشد بر همین اساس برای تسریع در توسعه ارتباطی، پیاده سازی پروژه فیبر نوری درون شهری در شهرها و روستاهای پرجمعیت را در برنامه های اجرایی این اداره کل داریم.

وی با اشاره به اینکه پروژه فیبر نوری تا درب منازل (FTTH) در اکثر شهرها کلید خورده و طراحی روستایی این پروژه نیز در استان بوشهر انجام شده است، افزود: در مرکز استان، پروژه تقریبا تمام شده است و در شهر جم 16 کیلومتر فیبر نوری احداث شده که قابلیت واگذاری اینترنت و تلفن ثابت را در اکثر محلات این شهر فراهم کرده است.

مدیرکل ارتباطات استان بوشهر با اشاره به اینکه در شهرک های پردیس و پرگان شهر برازجان از زیرساخت  فیبر نوری جهت ارتباط دهی استفاده شده است، تصریح کرد: بهره برداری این سرویس در شهرک های آبرسانی، فرهنگیان و شهید اسدی برازجان و تمام شهرک های شهر کنگان در آینده نزدیک انجام می شود.

سملیان با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین موضوعات در دست اقدام این اداره کل، رفع ضعف پوشش همراه در تمام جاده های اصلی استان است، گفت: در مدیریت بحران هدف، تنظیم و تدوین سیاستها و خط مشی ها در زمینه پیشگیری، آمادگی، واکنش اضطراری و کنترل سوانح است به همین منظور تمامی نقاط کور جاده ای استان شناسایی شده و به اپراتورها برای رفع مشکل پوشش همراه ابلاغ شده است تا در زمان بحران به بهترین نحو، مدیریت امکانات صورت گیرد. 

وی افزود: از دیگر اقدامات مهم جهت برقراری ارتباط در زمان بحران برقراری مسیرهای پشتیبان ارتباطی است که به همین دلیل در تمامی نقاط پر اهمیت استان هم اکنون لینک های ارتباطی پشتیبان برقرار است و از چهار نقطه بردخون، خورموج، بردستان و عالی شهر لینک های پشتیبان به سمت مرکز استان در حال اجرایی شدن است.

۱۸ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۲۲۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید