اخبار

رزمایش تاب آوری شبکه در کرمانشاه برگزار شد

رزمایش تاب آوری شبکه در کرمانشاه برگزار شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت فناوری اطلاعات در پدافند غیرعامل گفت: ایمنی پدافند سایبری و پایداری در شبکه‌های ارتباطی و زیرساخت‌های الکترونیکی موجود، با تاکید بر فناوری‌های بومی قابل اجرا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه، با ذکر این مطلب افزود: رشد سریع و نامتوازن ساختار IT، باعث تبدیل این بستر به یکی از نقاط آسیب پذیر می‌شود که به منظور مصون سازی این بستر از تهدیدات موجود برای حفظ امنیت ملی و حریم شخصی شهروندان، اقدامات لازم در حوزه ICT به منظور حفظ ایمنی و پایداری شبکه و تجهیزات وابسته به شبکه انجام شده است.

وی افزود: حفظ و تأمین آرامش اجتماعی و عمومی از طریق جلب اطمینان و اعتماد آحاد جامعه با توسعه امنیت پدافند سایبری، ایمنی و پایداری در شبکه‌های ارتباطی و زیرساخت‌های الکترونیکی موجود با تاکید بر فناوری های بومی قابل اجرا است.

بر اساس این گزارش، در هفته پدافند غیر عامل رزمایش تاب‌آوری شبکه بانکی در یکی از شعب بانک ملی ایران با حضور مدیران و مسئولین استان برگزار شد که در این رزمایش ارتباط شش شعبه بانک ملی قطع و مسیرهای جایگزین برای برقراری ارتباط در زمان قطعی شبکه‌های بانکی در راستای تداوم فعالیت‌های ضروری و ارائه خدمات به مشتریان فعال شد.

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۴۵
تعداد بازدید : ۱۷۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید