اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس:

مانور پدافند غیرعامل باید منتهی به بیشترین آمادگی در شرایط بحران شود

مانور پدافند غیرعامل باید منتهی به بیشترین آمادگی در شرایط بحران شود
مانور پدافند غیر عامل با هدف سنجش پایداری مراکز و سیستم های مخابراتی در مواقع بحران با شعار«حصول اطمینان از پایداری شبکه و خدمات مخابراتی در رونق تولید» در مخابرات منطقه فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در این مراسم  پیشگیری، آمادگی و انجام عملیات رفع مشکل را سه اصل اساسی در پدافند غیر عامل و مقابله با تهدیدات برشمرد وگفت: با توجه به شرایط کنونی کشور در سطح جهان و منطقه، اهمیت پدافند غیر عامل در سازمان ها بیشتر احساس می شود و مسئولین و دست اندر کاران باید با شناسایی نقاط قوت و ضعف در تمامی زمینه ها، بهترین مدیریت را در زمان وقوع بحران به اجرا در آورند.

سهرابی با بیان اهمیت برگزاری مانور پدافند غیر عامل جهت سنجش میزان آمادگی مراکز حیاتی در شرایط خاص، انجام چنین مانور هایی را تمرینی برای حوادث واقعی دانست وابراز امیدواری کرد: با برگزاری این برنامه ها، مهارت و آمادگی لازم جهت مقابله با تهدیدات افزایش یابد.

وی با اشاره به حوادث ناگوار سیل فروردین ماه سال جاری، خواستار آمادگی و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز اختلال در ارتباطات و پایداری شبکه در مواقع لزوم شد.

در ادامه این جلسه، حمیدرضا همتی معاون شبکه مدیر مخابرات منطقه فارس اظهار کرد: شرکت مخابرات ایران و به تبع آن مخابرات منطقه فارس جهت محقق شدن منویات مقام معظم رهبری و جهت آمادگی لازم در شرایط بحرانی، خود را ملزم به برگزاری مانور پدافند غیر عامل می داند و هدف از برگزاری مانور را افزایش بازدهی، کاهش آسیب ها و آمادگی مقابله غیر نظامی با شرایط بحرانی در مخابرات منطقه فارس عنوان کرد.

وی افزود: همواره به دنبال ایجاد مسیر های جایگزین جهت حفظ ارتباطات در مواقع اضطراری هستیم و در بسیاری از مسیر های ارتباطی موفق به برقراری رینگ و مسیر های جایگزین شده ایم.

در این مانور که سرویس های همراه، ثابت و دیتا تحت تاثیر قرار گرفتند، ارتباط  مراکز تلفن حافظ شیراز با پوشش 104سایت، شهید اکبری شهرستان آباده با پوشش 150 سایت، سیستم های ترانسمیشن مسیرهای شرق استان فارس و لینک ارتباطی تلفن 118 شیراز قطع شد که در همگی موارد از طریق مسیرهای جایگزین در نظر گرفته شده، انتقال ترافیک بدون قطعی و با موفقیت انجام شد.

۱۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۰۶
تعداد بازدید : ۲۳۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید