اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی :

دوره آموزشی تست نفوذ برای دستگاههای اجرایی استان برگزار می شود

دوره آموزشی تست نفوذ برای دستگاههای اجرایی استان برگزار می شود
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان شمالی برگزاری دوره آموزشی تست نفوذ برای دستگاههای اجرایی استان را یکی از برنامه های این اداره کل در هفته پدافند غیرعامل برشمرد و گفت: این دوره آموزشی با همکاری مرکز آپای استان به منظور شناسایی و حذف نقاط ضعف احتمالی سیستم های نرم افزاری و شبکه های رایانه ای برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان شمالی، سید علی مرتضوی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در جلسه کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات (سایبری) پدافند غیر عامل با اعلام خبر راه اندازی مرکز افتا استان گفت: 50 سایت جدید روستایی و 225 کیلومتر فیبر نوری در نقاط روستایی و کم برخوردار با هدف کاهش شکاف دیجیتال، ارتقای کیفیت ارتباطات مخابراتی و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در روستاهای استان برای افزایش رفاه روستاییان ایجاد می شود.

وی افزود: طی دو ماه گذشته وضعیت ارتباطی مدارس، تلفن ثابت، پوشش تلفن همراه، اینترنت پرسرعت روستایی، مراکز بهداشت روستاها و وضعیت ارتباطی جاده‌های مواصلاتی در 724 روستای بالای 20 خانوار استان امورد پایش قرار گرفته است.

مرتضوی برگزاری دوره آموزشی تست نفوذ برای دستگاههای اجرایی استان را یکی از برنامه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته پدافند غیرعامل برشمرد و گفت: این دوره آموزشی با همکاری مرکز آپای استان به منظور شناسایی و حذف نقاط ضعف احتمالی سیستم های نرم افزاری و شبکه های رایانه ای برگزار می شود.

در پایان این جلسه، علی ثروتی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری با اشاره به اقدامات انجام شده توسط کارگروه پدافند سایبری اظهار کرد: در حال حاضر دشمنان به دنبال فضای مجازی هستند و متمرکز این حوزه اند تا بتوانند مردم را تحریک کنند که در اینجا رصد این فضا و آگاهی از فعل و انفعالات ضروری است.

 

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۴۸
تعداد بازدید : ۲۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید