اخبار

برپایی نمایشگاه الکامپ و تلکام در شیراز

برپایی نمایشگاه الکامپ و تلکام در شیراز
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از برپایی هجدهمین نمایشگاه الکامپ و تلکام فارس با حضور شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌هایی که بر بستر فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند از 30 بهمن تا 3 اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در اولین جلسه شورای سیاست گذاری هجدهمین نمایشگاه الکامپ و تلکام فارس با بیان اینکه نمایشگاه الکامپ و تلکام بزرگترین رویداد عرصه فناوری اطلاعات در جنوب کشور است، از حضور فعال شرکت‌های دانش بنیان، شتاب دهنده ها، مراکز رشد ICT، سرمایه‌گذاران و دستگاه‌های اجرایی فعال در حوزه توسعه دولت الکترونیکی، شهر هوشمند و اینترنت اشیا در این نمایشگاه خبر داد. 

مدیرکل ICT فارس با تاکید بر اینکه نمایشگاه امسال بر فعالیت های شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه فناوری اطلاعات تمرکز دارد، هدف از برگزاری نمایشگاه را ایجاد زمینه آشنایی و تعاملات بخش خصوصی به عنوان عرضه کنندگان خدمات با سرمایه گذاران و همچنین بخش دولتی ذکر کرد.

وی افزود: حضور کسب و کارهای نوپا در نمایشگاه به عنوان یک فرصت مناسب برای استارت آپ ها جهت معرفی و عرضه توانمندی هایشان است که می تواند به واسطه ارتباط شرکت های دانش بنیان و استارت آپی با مخاطبان و سرمایه گذاران این بخش، پروژه هایی که با هزینه های زیاد و توسط افراد با تکنولوژی های غیربومی خارج از استان در حال پیگیری است در همین شرکتهای استانی به نحو صحیح تر و با هزینه های کمتر انجام شود.

سهرابی از اهداف دیگر این نمایشگاه را ارائه آخرین دستاوردها در زمینه‌های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات  عنوان کرد و گفت: در حاشیه این نمایشگاه همانند سال گذشته مسابقات رباتیک دانش‌آموزی و سمینارهایی با موضوعات امنیت و شبکه، اینترنت اشیاء و دستاوردهای شرکت‌های موفق استارت آپی برگزارمی شود.

رئیس شورای سیاست گذاری هجدهمین نمایشگاه الکامپ و تلکام فارس در ادامه به ضرورت حضور شهرداری در نمایشگاه اشاره کرد و خواستار حضور و حمایت همه جانبه این نهاد به عنوان متولی شهر هوشمند در نمایشگاه الکامپ و تلکام شد.

وی داده های موجود در شهرداری را ثروت بالقوه نامید و اظهار کرد: برای بالفعل شدن این ثروت و استفاده از آنها باید این داده ها را در اختیار کسب و کارهای نوپا گذاشت تا با نوآوری و فناوری بتوانند مشکلات موجود شهری را رفع و متقابلا ثروت و به دنبال آن اشتغالی پایدار ایجاد کرد.

بر اساس این گزارش، این جلسه با حضور احمدعلی افکاری معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، نظام الدین خوارزمی رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان فارس، یلدا راهدار عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع, معادن و کشاورزی استان فارس، فرشاد خون جوش مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه شیراز، نیما خسروی معاون اجرایی نمایشگاه، ندا ضیاء مسئول امور بین الملل شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس و علیرضا نادری مجری برگزاری نمایشگاه در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس برگزار شد.

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۴۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید