اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خوزستان:

300روستای استان خوزستان مجهز به اینترنت G2 و G3 هستند

300روستای استان خوزستان مجهز به اینترنت G2 و G3 هستند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با بیان اینکه هدف نمایشگاه الکامپ تعامل سازنده میان بخش خصوصی و دولتی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است، اظهار کرد: دستگاه هایی که نیازمند استفاده از صنعت فناوری اطلاعات هستند نسبت به افزایش بهره وری و صرفه جویی وقت، اقدام و از همه مهمتر شفاف سازی لازم را داشته باشند.
پارک علم و فناوری بخش الکامپ استار را در این نمایشگاه دارد که 24 شرکت استارتاپی در آن فعال هستند و خدمات عمومی مورد نیاز مردم را ارائه می دهند.
صالح نساج با بیان اینکه برای حمایت از شرکت های استارتاپی طرح ایران نوآفرین را در دست اجرا داریم که توضیحات آن در سایت  khozestan.ict.gov.ir موجود و کار ثبت نام را به صورت ساده و راحت برای شرکت های استارتاپی و نوپا انجام می دهد، گفت: این طرح شامل شش قسمت حمایتی است که در مرحله نخست وظیفه حمایت از شرکت های نوپا و استارتاپ را بر عهده دارد که با وام 150 میلیون تومانی و با بازپرداخت چهار درصد در اختیار آنها قرار می گیرد.
وی افزود: وظیفه ما ایجاد شتاب دهنده ها برای حمایت از شرکت های نوپا است و می توان برای حمایت از شرکت های دانش بنیان در قالب وام یک میلیارد تومانی وزارت ارتباطات با تنفس یک ساله و سود 10 درصد استفاده کرد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با بیان اینکه با ایجاد صندوق های سرمایه گذاری تا سقف 100 میلیارد ریال می توان از این شرکت ها حمایت کرد، گفت: صندوق های حمایت در زمینه کسب و کار فناورانه ای که احتمال خطرپذیری بالایی دارند، می توانند در این زمینه سرمایه گذاری کنند.
صالح نساج ادامه داد: پلت فرم های کسب و کار (فروشگاه ها و شرکت های خدمات رسان الکترونیک) نیز مورد بعدی است که شرکت های این حوزه را با حمایت سه میلیارد تومانی، تنفس یک ساله و سود 10 درصد حمایت می کنیم.
وی با اشاره به اینکه از کسب و کارهای الکترونیکی حمایت های بیمه ای و مالیاتی انجام می شود، گفت: حمایت از اصناف مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات است که مغازه و شرکت های خواستار جذب نیرو را با وام تا سقف 160 میلیون تومان با بهره چهار درصد حمایت می کنیم.
صالح نساج با بیان اینکه وام های کم بهره ای را به شرکت های نوپا و استارتاپی واگذار کردیم، اعلام کرد: این تسهیلات 15 میلیون تومانی با سود چهار درصد بود و این شرکت ها از تسهیلاتی تا سقف 100 میلیون تومان نیز بهره‌مند شدند.
وی به حمایت از طرح های اشتغال فراگیر اشاره کرد و افزود: حدود 1.5 میلیارد تومان در قالب طرح های اشتغال فراگیر و 470 میلیون تومان در قالب طرح های اشتغالزایی روستایی پرداخت کرده ایم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با اشاره به اینکه در اربعین امسال برای رفاه حال زائران حسینی و عدم ایجاد مشکل در اینترنت و تلفن همراه سعی کردیم تعداد 13 سایت سیار را به صورت ثابت در مرزها نصب کنیم، اظهار کرد: به دلیل تراکم جمعیتی که شاید خدمات رسانی لازم از عهده سایت های ثابت برنمی آمد، 14 سایت سیار را نیز برای ایام اربعین آوردیم و در مجموع با 27 سایت تکنولوژی 2G، 3G و 4G را ارائه دادیم.
وی افزود: علاوه بر این خدمات زیادی را در قالب پهنای باند اینترنت و کاهش قیمت رومینگ بین الملل نیز داشتیم تا مردم هزینه های کمتری را متقبل شوند.
صالح نساج با اشاره به طرح های مختلف ارتباطی برای رفاه مردم در شهرها و روستاها گفت: برای دریافت خدمات بانکی از سوی مردم با تامین هزینه وزارت ارتباطات از طریق پست بانک 67 دستگاه ATM را در روستاهای خوزستان نصب کرده ایم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با اشاره به اینکه در سال گذشته به وزیر ارتباطات پیشنهاد دادیم که 150 سایت تلفن همراه در روستاهای استان نصب شود که برآورد پوششی آن حدود 800 روستا بود، گفت: اما در حال حاضر با گذشت یک سال زمان از این پروژه تاکنون 70 سایت راه اندازی شده و حدود 300 روستا از تکنولوژی 2G و 3G برخوردار هستند.
صالح نساج با بیان اینکه یکی از طرح های معطل مانده پوشش روستاهای شمال استان بود، گفت: با راه اندازی سایت های جدید روستاهای شمال تحت پوشش قرار گرفتند که اولویت اجرای طرح برای روستاهای بالای 100 خانوار و پس از آن با جمعیت کمتر است.
وی با اشاره به برای ارتقای تکنولوژی به نسل های سه و چهار باید پهنای باند در استان تقویت شود، ادامه داد: بهمن سال گذشته 337 کیلومتر طرح توسعه فیبر نوری روستایی را در دستور کار قرار دادیم و تا امروز نیز 208 کیلومتر فیبرنوری در حوزه شهری و روستایی اضافه شده است.
صالح نساج افزود: برای نقاطی که امکان ایجاد فیبر نوری یا رادیو (به علت نبود دید) نداشتیم نسبت به احداث سایت ماهواره ای اقدام کردیم که از آن جمله می توان به احداث دو سایت در شهرستان اندیکا اشاره کرد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با اشاره به سرقت از برخی ساخت های مخابراتی گفت: مشکل عدم پوشش شبکه در بسیاری از نقاط استان به سبب سرقت از  سایت ها است به طور مثال در برخی از مناطق شاهد 13 بار سرقت از یک سایت هستیم. 
وی درباره ایمنی تشعشعات سایت های تلفن همراه اظهار کرد: تشعشع سایت های تلفن همراه یکی از مسائل روز استان خوزستان است که باید اعلام کنیم در تمام دنیا نیز از همین تکنولوژی ها استفاده می شود؛ همه از یک استاندارد بین المللی پیروی می کنند و نمی توانند تشعشعات خود را بیش از حد استاندارد سلامت مردمی تنظیم کنند.
صالح نساج افزود: تشعشعات سایت های تلفن همراه 10 نقطه شهر اهواز از سوی سازمان تنظیم مقررات رادیویی مورد بررسی قرار گرفت که میزان تشعشعات آنها کمتر از حد استاندارد جهانی گزارش شد.
۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۳۲۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید