اخبار

ربات‌های انسان‌نمای استارتاپ روسی برای مشاغل پر مشتری

ربات‌های انسان‌نمای استارتاپ روسی برای مشاغل پر مشتری
یک استارتاپ روسی یک خط تولید ربات‌های‌ انسان‌نما ساخته و امیدوار است این ربات‌ها در مشاغلی که با تعداد زیادی مشتری مواجه هستند، مورد استفاده قرار گیرند.

 به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از دیلی‌میل، استارتاپ روسی "پروموبات"(Promobot) قصد دارد با ساخت ربات‌های انسان‌نما آن‌ها را به مشاغلی شلوغ چون فرودگاه‌ها، بانک‌ها و موزه‌ها بفروشد.

مشاغل هدف این ربات‌ها مکان‌هایی است که خدمات‌رسانی به مشتری در آن‌ها در طیف گسترده‌ای انجام می‌شود.

این ربات‌ "روبو سی"(Robo-C) نام گرفته و اولین ربات‌ انسان‌نمای جهان است که نه‌ تنها ظاهری شبیه به انسان دارد، بلکه قادر است در فرآیندهای کاری و تجاری هم وارد شود.

"روبو-سی" برای این طراحی شد که بتواند احساسات صورت انسان را کپی کند، چشم، ابرو، دهان و دیگر ماهیچه‌های صورت خود را با استفاده از ۱۶ قسمت قابل حرکت، تکان دهد و علاوه بر آن بتواند ۶۰۰ حالت چهره مختلف را در صوت خود پیاده کند.

ربات مذکور همچنین قادر است مستقیما با کاربران صحبت کند. سیستم هوش مصنوعی آن هم شامل ۱۰۰ هزار ماژول گفتار است. قیمت این ربات حدود ۲۰ هزار تا ۵۰ هزار دلار است و این میزان متغیر در قیمت هم به گزینه‌های سفارشی مشتریان بستگی دارد.

"روبو سی" برای کاربردهای تجاری مختلف طراحی شده که یکی از آن‌ها استفاده به عنوان همراه یک خانه است. شرکت پروموبات تاکنون چهار سفارش برای ربات روبو-سی داشته است که یکی از آن‌ها برای اسکن گذرنامه‌ها در یک مرکز خدمات دولتی است.

ربات دیگر قرار است به یک نمایشگاه ربات ارسال شود. دو ربات باقی‌ مانده هم برای یک خانواده در خاورمیانه طراحی شده که پدر و مادر این خانواده را شبیه‌سازی می‌کند.مدیر شرکت پروموبات معتقد است که این ربات‌ها می‌توانند در توسعه جاودانگی دیجیتالی موثر باشند.

 
۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۱۳
تعداد بازدید : ۳۳۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید