اخبار

ادغام مطالب "بایگانی اینترنت" و "ویکی پدیا" برای دسترسی راحت‌تر کاربران

ادغام مطالب "بایگانی اینترنت" و "ویکی پدیا" برای دسترسی راحت‌تر کاربران
اکنون افراد می‌توانند به راحتی به منابع مقالات "ویکی پدیا" و کتاب‌های مرجع موجود در "بایگانی اینترنت" دسترسی داشته باشند چرا که این دو دانشنامه آنلاین اخیرا به دلیل راحتی کار کاربران با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از ایسنا، گزارش‌ها حاکی از ان است که کتابخانه دیجیتال "بایگانی اینترنت"(Internet Archive) و دانشنامه آنلاین "ویکی پدیا"(Wikipedia) برای اینکه افراد راحت‌تر به صورت آنلاین به منابع مختلف دسترسی داشته باشند با یکدیگر همکاری کرده‌اند.

اکنون بایگانی اینترنت و ویکی پدیا خبرهای خوبی برای شما دارند. بایگانی اینترنت ۱۳۰ هزار کتاب مرجع را در ویکی پدیا قرار داده است. این کتاب‌ها از زبان‌های مختلفی چون انگلیسی، یونانی، عربی و موارد دیگر است.

بایگانی اینترنت قصد دارد در آینده کتاب‌های بیشتری را در ویکی پدیا قرار دهد چرا که این گونه کاربران تنها با یک کلیک به بسیاری از منابع دسترسی خواهند داشت.

بایگانی اینترنت در واقع یک کتابخانه دیجیتال خرید کتاب‌های الکترونیکی است. "بروستر کال"(Brewster Kahle) کتابدار دیجیتال بایگانی اینترنت گفت: آنچه در قرن‌ها در کتاب‌ها نوشته شده است اطلاع‌رسانی به دیگر نسل‌ها برای یادگیری بیشتر است. هدف از بایگانی اینترنت آوردن چهار میلیون کتاب دیگر به صورت آنلاین در آینده است. همه افراد به کتابخانه دسترسی ندارند و یا وقت کافی برای مراجعه به کتابخانه را ندارند و یا شاید منبع مورد نظر آنها در کتابخانه موجود نباشد با این کار  تمام افراد به راحتی می‌توانند منبع مورد نظر خود را پیدا کرده و پیش نمایشی از آن را بخوانند و در صورت تمایل به داشتن آن اقدام به خریدن کنند.

 
۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۰۹
تعداد بازدید : ۲۱۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید