اخبار

با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر:

زیرساخت های ارتباطی بخش بوشکان دشتستان بررسی شد

زیرساخت های ارتباطی بخش بوشکان دشتستان بررسی شد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر در نشست بررسی زیرساخت های ارتباطی بخش بوشکان شهرستان دشستان گفت : برخی پروژه‌هایی که هنوز به بهره‌برداری نرسیده به دلیل زمان بر بودن آنها است و به طور قطع این پروژه‌ها وقتی افتتاح شوند نقش مهمی در روند خدمات‌رسانی و توسعه در بخش ارتباطات استان دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در این نشست اشاره به اینکه سایت های متعددی برای پوشش تلفن همراه در نقاط کور جاده ای این بخش در نظر گرفته شده است گفت: هنوز هم روستاهای گردشگری و فاقد پوشش مناسب تلفن همراه در این منطقه وجود دارد که به زودی پروژه سرویس دهی همراه به آنها توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آغاز می شود.

وی افزود: گردشگری روستایی به عنوان یکی از راهبردهای توسعه روستایی و به منزله نمادی از هویت فرهنگی و یکی از منابع مهم کسب درآمد و اشتغال زایی است که در امر برنامه ریزی و ایجاد پوشش همراه روستایی مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به اینکه یکی از قطب های مهم گردشگری استان روستاهای بخش بوشکان هستند، گفت: در آینده نزدیک شاهد راه اندازی سرویس های همراه در روستاهای شاهی جانی و امامزاده بده این بخش هستیم.

سملیان در مورد افزایش پهنای باند ارتباطات این منطقه گفت: با توجه به تنوع فعالیتهای اقتصادی این منطقه در حوزه های صنایع دستی، کشاورزی و گردشگری، سرمایه گذاران بسیاری برای توسعه کسب و کارهای خود به این منطقه می آیند و نتیجه این توسعه اقتصادی، رشد جمعیت شاغل در روستاها است که یکی از نیازهای اولیه در کنار این پیشرفت ها وجود سرویس های ارتباطی با کیفیت بسیار عالی است که پروژه فیبر نوری مسیر طلحه به کلمه در حال اجرا است.

وی پس از بازدید از پروژه فیبر نوری مسیر طلحه به کلمه افزود: اجرای زیرساخت این پروژه در حال پیشرفت بسیار خوبی است و به زودی شاهد بهره برداری از این زیرساخت ارتباطی توسط اپراتورهای همراه و شرکت ها در توسعه های آتی هستیم.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر تصریح کرد: در حال حاضر بدلیل فقدان پهنای باند اینترنت قادر به ارائه سرویس نسل چهارم در روستاهای این بخش نیستیم ولی پس از اتمام این طرح شاهد ارائه این سرویس ها در تمام روستاهای این بخش هستیم.

سملیان ادامه داد: تردد بسیار بالایی در طی روز از جاده های منتهی به روستاها و شهرهای این بخش انجام می شود، به همین سبب پوشش با کیفیت سرویس همراه در این مسیرها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: در مسیر های اهرم به کلمه و بوشکان به کلمه که از دو منطقه جدا گانه به این منطقه متصل هستند دو سایت پوشش همراه در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند.

بر اساس این گزارش، نشست بررسی زیرساخت های ارتباطی بخش بوشکان از توابع شهرستان دشتستان با حضور امام جمعه، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارتباطی استان برگزار شد.

 

۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۴۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید