اخبار

امضای سند جامع تبادل اطلاعات و خدمات مکانی SDI در اصفهان

امضای سند جامع تبادل اطلاعات و خدمات مکانی SDI در اصفهان
مراسم امضای سند جامع تبادل اطلاعات و خدمات مکانی SDI استان اصفهان با حضور شهردار، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مدیران برخی از دستگاه‌های خدمت رسان شهر این استان در شهرداری اصفهان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، ایمان بهارلو، مسئول GIS معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان در این جلسه اظهار کرد: SDI متشکل از اطلاعات مکانی، فراداده یا متادیتا، کاربران و ابزارهایی است که به صورت متقابل در ارتباط بوده و امکان استفاده از اطلاعات را در یک روش کارآمد و انعطاف پذیر فراهم می‌کند.

 وی با اشاره به سطوح SDI تصریح کرد: SDI مجموعه از فناوری‌ها، سیاست گذاری ها، استانداردها، شبکه های دسترسی و منابع انسانی لازم برای جمع آوری، ذخیره سازی و توسعه بهینه داده‌ها و اطلاعات مکانی به منظور کاهش موانع و تسهیل در روند تصمیم گیری و مدیریت در سطوح مختلف شهری، استانی و ملی است.  

 وی افزود: SDI در سطوح مختلف شهری، استانی و ملی است که بر اساس سند نقشه راه توسعه دولت الکترونیک کشور، شهرداری­ها متولی SDI شهری هستند. سند جامعSDI شهری برای نخستین بار در کشور تهیه و تدوین شده و شهرداری منطقه یک اصفهان به عنوان پایلوت برای پیاده­ سازی انتخاب شده است.

بهارلو خاطر نشان کرد: از مزایای SDI می­توان به تسهیل در تبادل اطلاعات مکانی، ارائه خدمات نوین و بهینه به کاربران، به کارگیری اطلاعات مکانی در مدیریت بحران، کاهش هزینه های موازی در تهیه و تولید نقشه­های ارگان­ها  اشاره کرد.

جعفر مطلب­ زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه ژئوپورتال SDI شهری حتما باید بر روی بستر GSB بالا بیاید گفت: در زمان اجرایی شدن سند تبادل اطلاعات و خدمات مکانیSDI باید الزامات امنیتی مورد توجه قرار گیرد. همچنین لازم است دسترسی سایر دستگاه­های اجرایی به ژئوپورتال SDI شهری فراهم شود. 

در پایان این مراسم سند تبادل اطلاعات و خدمات مکانی SDI به امضای شهردار اصفهان، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر دستگاه­های خدمات ­رسان مربوطه رسید.

 

 

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۶:۲۳
تعداد بازدید : ۳۸۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید