اخبار

شتاب در اتصال روستاهای کردستان به شبکه ملی اطلاعات

شتاب در اتصال روستاهای کردستان به شبکه ملی اطلاعات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، در جلسه ای با نماینده گان پیمانکاران پروژه پوشش تلفن همراه روستایی، خواستار شتاب بیشتر در اتصال روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان، جلسه کنترل پروژه طرح های USO وزارت ارتباطات با نماینده گان پیمانکاران این پروژه در کردستان، با حضور فردین سعیدی، مدیرکل ICT این استان، در سالن جلسات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

در این جلسه سعیدی با اشاره به بارندگی های اخیر در مناطق استان، گفت: با توجه به وضعیت توپوگرافی کوهستانی استان کردستان، تسریع در پیشرفت پروژه پوشش تلفن همراه در روستاهای این استان، می تواند آمار اتصال روستاهای استان به شبکه ملی اطلاعات را افزایش دهد که این امر موجب کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری مردم روستاها به شهرها و خطرات احتمالی جاده ای شود.

وی افزود: اعتبارات مورد نیاز این پروژه از محل اعتبارات طرح USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تأمین شده است و تاکنون 15 سایت جدید تلفن همراه با تکنولوژی 4G در روستاهای استان راه اندازی شده است که با راه اندازی این تعداد سایت ها روستاهای دیگر هم جوار نیز تحت پوشش قرار گرفته اند و بقیه سایتهای دیگر این پروژه در دست اجرا می باشد.

در ادامه هر یک از پیمانکاران پروژه پوشش تلفن همراه در روستاهای استان کردستان، در مورد موانع و پیشرفت های این پروژه مواردی را مطرح کردند و تصمیمات لازم جهت رفع مشکلات موجود و تسریع در اجرای پروژه اتخاذ شد.

 

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۳۳۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید