اخبار

دوره آموزشی حوزه سایبری در اراک برگزار شد

دوره آموزشی حوزه سایبری در اراک برگزار شد
همزمان با هفته پدافند غیر عامل، دوره آموزشی با محوریت مباحث حوزه سایبری به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی و با همکاری پدافند غیر‎عامل استانداری و مرکز تخصصی آپا دانشگاه اراک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، لادن مهدوی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در این دوره آموزشی با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در دستگاه‌های اجرایی  گفت: هزینه کردن اعتبارات بیشتر در بخش پدافند غیرعامل، یک سرمایه‌گذاری ‌هوشمندانه برای رسیدن به اهداف بلند مدت و استراتژیک هر سازمانی است.

وی با تاکید بر اهمیت آموزش همگانی و اطلاع رسانی در خصوص پدافند غیرعامل در حوزه سایبری، هفته پدافند غیر عامل را فرصت مناسبی برای آگاهی بخشی در این زمینه در سطح جامعه دانست و افزود: با توجه به توسعه چشمگیر شبکه زیرساختی کشور، افزایش چند برابری پهنای باند و همچنین اتصال تمام شهرها و بخش عمده‌ای از روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات، نیاز به خدمات امنیتی و مقابله با تهدیدات سایبری اهمیت ویژه‌ای یافته است.

مهدوی ادامه داد: مقام معظم رهبری بر موضوع پدافند غیرعامل تاکید جدی دارند و خواسته ایشان نهادینه شدن این موضوع در عرصه‌های مختلف کشور است.

بر اساس این گزارش، کارگاه آموزشی "بررسی تهدیدهای پورت‌های USB" دومین دوره از چهار دوره آموزشی برنامه‌ریزی شده جهت رابطین پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی استان در سالجاری است که با هدف آشناسازی نامبردگان با مباحث حوزه سایبری برگزار شد.

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۵:۲۷
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی |
تعداد بازدید : ۳۴۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید