اخبار

مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی خبر داد:

هوشمند سازی تمامی مدارس استان با اتصال به شبکه ملی اطلاعات

هوشمند سازی تمامی مدارس استان با اتصال به شبکه ملی اطلاعات
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آذربایجان غربی با اشاره به توسعه زیرساخت های ارتباطی تا دور افتاده ترین نقاط استان گفت: برای اجرای ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه تمامی مدارس استان با اتصال به شبکه ملی اطلاعات هوشمند سازی می شود.

به گزارش روابط عمومی ICT آذربایجان غربی، قاسم جلیلی نژاد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با تشریح تفاهم نامه همکاری بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت آموزش و پرورش گفت: بر اساس این تفاهم نامه تامین لایه زیرساخت و ایجاد بستر ارتباطی تمام مدارس استان بر عهده وزارت ارتباطات است و در صورت تامین تجهیزات، تا پایان سال جاری تمام مدارس به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

وی با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات برای تحقق ایران هوشمند افزود: توجه به مناطق محروم و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا از برنامه های وزارت برای تحقق برنامه ایران هوشمند است و تمام شهرهای استان به نسل سوم و چهارم تلفن همراه مجهز شده و اینترنت پرسرعت در تعداد 1450 روستای استان از محل پروژه فاز یک توسعه روستایی تامین و  از محل فاز دوم پروژه، اینترنت پرسرعت تعداد 1142 روستای دیگر تا پایان سال نیز تامین می شود.

مدیر کل ارتباطات استان با تشریح لایه خدمات گفت: تنها با تامین تجهیزات فیزیکی، بحث مدرسه هوشمند و آموزش هوشمند تحقق نخواهد یافت بلکه تبدیل تمام فرآیندهای آموزش از حضور و غیاب دانش آموز گرفته تا انجام تکالیف و ارتباط مستمر با معلم در تحقق مدارس هوشمند موثر است و این موضوع مستلزم تامین زیرساخت ارتباطی تمام نقاط استان است.

جلیلی نژاد پرورش دانش آموزان در محیطی هوشمند را در توسعه و پیشرفت کشور موثر دانست و پیشنهاد تشکیل کار گروه کارشناسی برای بررسی بندهای تفاهم نامه مذکور را داد که مورد استقبال قرار گرفت.

ابراهیم محمدی مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه بالغ بر سه هزار مرکز آموزشی استان به شبکه ملی اینترنت متصل است، گفت: تعامل آموزش و پرورش استان و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات در راستای هوشمند سازی مدارس باید افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، تفاهم نامه ماده 69 قانون برنامه ششم در تیر ماه سال جاری بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت آموزش و پرورش به امضا رسیده است.

 

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۳۴۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید