اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان :

آمار، برنامه ریزی و مدیریت حلقه های توسعه است

آمار، برنامه ریزی و مدیریت حلقه های توسعه است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در مراسم گرامیداشت هفته آمار گفت: بدون در دست داشتن آمار دقیق و به‌ هنگام سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، تعیین اهداف، راهکارها و فعالیت‌ها و در نهایت ارزیابی نتایج امکان‌پذیر نیست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان، وحید فرخی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با ذکر این مطب افزود: آمار و داده های آماری، بنیادی ترین اصل برای برنامه ریزی است و برنامه ریزی، اساسی ترین شاخص برای مدیریت محسوب می شود.

وی افزود: سه حلقه آمار و اطلاعات، برنامه ریزی و مدیریت از حلقه های توسعه به شمار می رود بطوریکه عصر ارتباطات و اطلاعات وقتی معنا می یابد که جمع آوری اطلاعات و داده ها به روز باشد و یکی از نکاتی که در برنامه ریزی هر سازمانی می توان به آن به عنوان شاخص ترین اصل از آن یاد کرد این است که توسعه بدون برنامه ریزی و برنامه ریزی بدون آمار و اطلاعات قابل تحقق نیست.و این سه ملزوم و لازمه یکدیگرند.

 فرخی با اشاره به اینکه توسعه وقتی قابل تحقق است که نگاه ما به آمار و اطلاعات نگاه جامعی باشد، اظهار کرد: اینکه آمار و اطلاعات یکسری اعداد و ارقام بی شماری هستند که تنها برای پرکردن صفحات آنها را گرداوری می‌کنند تجسمی غلط است.

بر اساس این گزارش، مراسم گرامیداشت هفته آمار که با حضور فتح اله حقیقی استاندار زنجان هشتم آبان ماه 98 در ساختمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد.

 

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴
تعداد بازدید : ۳۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید