اخبار

سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین:

راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت سایبری در استان الزامی است

راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت سایبری در استان الزامی است
سرپرست اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین با اشاره به اهمیت و حساسیت امنیت سایبری، گفت: استان قزوین به یک مرکز عملیات امنیت سایبری نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، مرتضی شهامی، سرپرست اداره‌ کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته پدافند غیرعامل حوزه فاوا، ضمن تشریح برنامه‌های این هفته به لزوم هرچه بهتر برگزار شدن برنامه‌های مرتبط با حوزه فاوا در هفته پدافند غیرعامل تاکید کرد و گفت: امن سازی زیرساخت‌های حیاتی استان در قبال حملات سایبری ضروری است و راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت سایبری (SOC) به‌ منظور ارتقا سطح امنیت اطلاعات دستگاه‌های اجرایی استان با همکاری و مشارکت همه دستگاه‌های مرتبط باید تحقق پیدا کند.

مرتضی شهامی، مواردی در خصوص احتمال افزایش تهدیدات و حملات سایبری به دستگاه‌های اجرایی استان را مطرح و رصد بیشتر و اقدامات دقیق‌تر در حوزه سایبری را خواستار شد.

وی استفاده از ظرفیت نیروهای انسانی متخصص در حوزه سایبری را دارای اهمیت دانست و افزود:‌ استان قزوین به یک مرکز عملیات امنیت سایبری نیاز دارد.

در پایان این نشست نسبت به توسعه و بالا بردن اقدامات لازم در جهت امنیت سایبری دستگاه‌های اجرایی و حفظ زیرساخت‌های حیاتی استان بحث و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳
تعداد بازدید : ۳۰۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید