اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان جنوبی خبر داد :

گسترش شبکه تلفن همراه، فیبر نوری و اینترنت روستایی تا پایان سال در استان

گسترش شبکه تلفن همراه، فیبر نوری و اینترنت روستایی تا پایان سال در استان
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی در جلسه بررسی اجرای پروژه های ارتباطی این استان گفت: پروژه های توسعه شبکه فیبر نوری روستایی به طول 227 کیلومتر، شبکه تلفن همراه در 70 روستا و اینترنت پرسرعت روستایی در 600 روستای استان تا پایان امسال اجرایی می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی، مصطفی بهی سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در این جلسه با  ارائه گزارشی از برنامه ها و پروژه های ارتباطی خراسان جنوبی گفت: برای توسعه ارتباطات مناطق روستایی و کاهش شکاف دیجیتالی از محل اعتبارات طرح USO سه برنامه عمده در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد که شامل توسعه شبکه تلفن همراه، توسعه شبکه فیبر نوری و توسعه شبکه اینترنت پرسرعت روستایی می شود.

وی افزود: در پروژه توسعه شبکه فیبر نوری تحت عنوان تار، 227 کیلومتر فیبر در سطح استان اجرا می شود و حدود 820 روستا به این شبکه متصل و از مزایای آن بهره مند می شوند. همچنین در پروژه توسعه شبکه تلفن همراه روستایی، اجرای تعداد 58 ایستگاه پوشش همراه مصوب شده است که با اجرای آن حدود 70 روستای استان از خدمات تلفن همراه استفاده کردند و در پروژه تامین اینترنت پرسرعت روستایی که در دو فاز برنامه ریزی شده است، با اجرای فاز اول و بخشی از فاز دوم حدود 600 روستای استان از این سرویس بهره مند شده اند و تا پایان امسال نیز حدود 600 روستای دیگر از این طریق به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در ادامه ضمن اشاره به برخی چالش های پیش رو در اجرای این پروژه ها، عنوان کرد: این اداره کل تعامل بسیار خوبی با دیگر دستگاه های استانی برقرار کرده است و جا دارد از همه نهادهای استانی که تاکنون همکاری مناسبی داشته اند تقدیر شود ولی در بحث تسریع روند اجرایی پروژه ها، نیازمند همکاری بیشتر دستگاه های اجرایی استانی هستیم.

بهی در ادامه بررسی چالش های پروژه های توسعه ارتباطات استان افزود: شرکت توزیع نیروی برق  و اداره کل منابع طبیعی استان از جمله دستگاه هایی هستند که مخاطب بیشترین درخواست های مربوط به اجرای پروژه های ارتباطی از قبیل درخواست تامین انشعاب برق و تملک زمین هستند و از مدیران این دستگاه ها می خواهیم جهت تسریع در روند اجرایی این پروژه ها، زمان پاسخگویی به این درخواست های پیمانکاران را به حداقل برسانند. همچنین در پروژه فیبر نوری شرکت ارتباطات زیرساخت و پروژه فیبر روستایی، در برخی مسیرها نیاز به همکاری بیشتر اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل راهداری و حمل و نقل استان داریم.

 در ادامه جلسه سید کماالدین میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در این نشست با تاکید بر اهمیت اجرای پروژه های ارتباطی استان و دسترسی مردم مناطق روستایی به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت و تاثیر آن بر رونق اشتغال، همکاری همه دستگاه های استانی در اجرای این پروژه ها را خواستار شد.

بر اساس این گزارش، جلسه بررسی مسائل و مشکلات طرح های توسعه ارتباطات استان با حضور سید کماالدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، مصطفی بهی سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران واحدهای زیرمجموعه وزارت در این استان و با هدف ارتقاء همکاری های درون استانی در اجرای پروژه های ارتباطی، در دفتر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد.

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۳۶۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید