اخبار

معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری در گیلان:

دانش فنی در کشور به جایگاه قابل قبولی رسیده است

دانش فنی در کشور به جایگاه قابل قبولی رسیده است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری در دیدار با فعالان حوزه استارت آپ در شهر رشت از حرکت کشور با سرعت به سمت بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و استارت آپ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان، سعید شیرکوند معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری در نشست با فعالان کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان این استان که با حضور مدیران استانی در مجتمع نیمه صنعتی پارک علم و فناوری گیلان با هدف رفع مشکلات و دغدغه‌های این حوزه در فشتام رشت برگزار شد، گفت: باید از دانش فنی و پژوهش‌هایی که در مراکز رشد صورت می‌گیرد ابتدا تجاری سازی و سپس تبدیل به محصول شده و روانه بازار کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری با اشاره به لزوم فراهم کردن زیرساخت‌های اولیه برای انجام فعالیت‌های تولیدی و صنعتی از سوی دولت افزود: دولت زیرساخت‌های پژوهشی شامل مکان و امکانات را برای فعالان و علاقه‌مندان به فعالیت در این حوزه را فراهم کرده و ماحصل تلاش فعالان عرصه تولید بهره‌وری بیشتر در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی و صنعت است که درآمدزایی، توسعه اشتغال و رونق تولید را به همراه دارد.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی باید با ارزیابی صحیح از میزان درآمد فعالیت های موردنظر خود وارد جریان تولید شده و این بخش مسئول اشتغال نبوده و با حرکت در مسیر تولید باعث رشد اقتصادی و توسعه در کشور می شود.

شیرکوند ادامه داد: امروز دانش فنی در کشور به جایگاه قابل قبولی رسیده که می‌توان آن را تجاری‌ سازی کرد، از این رو باید نگاه ما به سمت حوزه کسب و کار جدید باشد و نقش انکارناپذیر استارت آپ ها در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی مورد تحلیل قرار گرفته و در شرایط کنونی کشور صاحبان مشاغل، استارت آپ ها و بخش خصوصی باید با قدرت و هوشیاری بیشتری حرکت کنند.

در ادامه فرزاد توکلی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان نیز با اشاره به برنامه‌های حمایتی دولت از استارت آپ ها گفت: هم اکنون تامین منابع مالی از طریق پرداخت تسهیلات به فعالان این حوزه در اولویت دوم بوده و رفع موانع و مشکلات پیرامون بیمه تامین اجتماعی، مالیات، فضای کاری مشترک و رقابت‌پذیری با استارت آپ های بزرگ به خصوص در سطح پایتخت از اصلی‌ترین دغدغه‌های فعالان کسب و کارهای نوپا برشمرد و خواستار برنامه ریزی لازم در سطح کلان برای برون رفت از این مشکلات شد.

همچنین عصر روز گذشته شیرکوند به همراه توکلی و جمعی از مسئولان استانی از مجتمع کارگاهی نیمه صنعتی پارک علم و فناوری گیلان در فشتام رشت بازدید کرد. این مجتمع کارگاهی یکی از 9 مرکز تحت نظارت پارک علم و فناوری گیلان است که با مساحتی بالغ بر 13 هزار مترمربع، دارای 22 کارگاه نیمه صنعتی ،گلخانه و انبار بوده و در مجاورت شهرک صنعتی رشت واقع شده است. در حال حاضر 17 شرکت دانش بنیان و واحد فناور در این مجتمع فعال هستند.

 

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان |
تعداد بازدید : ۲۷۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید