اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:

آغاز راه اندازی هشت سایت تلفن همراه شهرستان مشگین شهر

آغاز راه اندازی هشت سایت تلفن همراه شهرستان مشگین شهر
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل با اشاره به اهداف پروژه های توسعه ای وزارت ارتباطات در بخش USO، این پروژه را به عنوان پایدار کننده وضعیت ارتباطی خواند و گفت: از 17 سایت ارتباطی جدید تلفن همراه که برای شهرستان مشگین شهر تخصیص داده شده است عملیات اجرایی هشت سایت تلفن همراه آغاز شده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل، بهروز رزمی مدیرکل ICT استان در جلسه بررسی پروژه هاى توسعه ای بخش USO شهرستان مشگین شهر با تشریح اهداف پروژه های توسعه ای وزارت ارتباطات در بخش USO، این پروژه را به عنوان پایدار کننده وضعیت ارتباطی منطقه خواند و گفت: با رایزنی هایی که با وزارت متبوع در خصوص برقراری پوشش تلفن همراه در مناطق کم برخوردار صورت گرفت مجوز ایجاد 17 سایت ارتباطی جدید تلفن همراه اخذ شد که از این تعداد عملیات اجرایی هشت سایت تلفن همراه آغاز شده است.

 وی مبنای انتخاب محل های سایت های ارتباطی جدید را عواملی چون رومینگ، پوشش جاده های اصلی و تعداد خانوار اعلام کرد و افزود: با تلاش هایی که توسط تیم های فنی در زمینه پایش وضعیت ارتباطی روستاهای بالای 20 خانوار، مناطق گردشگری، رومینگ و جاده های شهرستان مشگین شهر انجام گرفت وضعیت ارتباطی این نقاط به صورت دقیق آشکار شد و مکان یابی دقیق محل های نصب سایت های ارتباطی جدید از طریق پارامترهای استخراج شده از طرح پایش انجام گرفت.

در ادامه ولی ملکی نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی ضمن تحسین اقدامات انجام شده وزارت ارتباطات برای ایجاد پوشش تلفن همراه در مناطق گردشگری و روستاهای شهرستان مشگین شهر گفت: جا دارد از تلاش های آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد و توسعه پوشش تلفن همراه تقدیر و تشکر می کنم.

وی افزود: وضعیت ارتباطی منطقه وارد تحولات جدید و خوشایندی شده است که امیدواریم با ایجاد این تعداد سایت تلفن همراه، استفاده از امکانات و خدمات ارتباطی برای همه اقشار منطقه محقق شود.

در ادامه اکبر صمدی فرماندار شهرستان نیز انجام پایش وضعیت ارتباطی و ایجاد سایت های جدید را نشان از محرومیت زدایی توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در منطقه خوانده و این اقدامات را باعث تحول وضعیت ارتباطی منطقه دانست.

بر اساس این گزارش، جلسه بررسی پروژه هاى توسعه ای بخش USO شهرستان مشگین شهر با حضور نماینده این شهرستان، فرماندار این شهرستان و مدیرکل ICT استان اردبیل در محل فرمانداری مشگین شهر برگزار شد.

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید