اخبار

مدیرکل ارتباطات استان همدان خبر داد:

فاز اول پروژه تار عملیاتی شد

فاز اول پروژه تار عملیاتی شد
مدیرکل ارتباطات همدان، فیبر نوری را یکی از بهترین زیرساخت ها برای تسهیل دسترسی پرسرعت به شبکه ملی اطلاعات دانست و گفت: با عملیاتی شدن فاز اول پروژه تار( توسعه ارتباطات روستایی) سرعت، کیفیت و دسترسی بیش از 280 روستا در استان همدان به شبکه ملی اطلاعات بیشتر می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان، مجتبی ساکی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در نشست هم اندیشی توسعه زیرساخت های ارتباطی استان با تاکید بر همکاری اپراتورها برای اجرای این پروژه گفت: همه دستگاه های تابعه وزارت باید تمام توان خود را برای پیشبرد اهداف و توسعه زیرساخت های ارتباطی و فیبر نوری در مناطق کمتر توسعه یافته، بکار گیرند.

وی فیبر نوری را بهترین و کارآمد ترین بستر انتقال پهن باند اعلام کرد و افزود: تامین بخشی از نیازهای توسعه فیبر نوری اپراتورهای سیار از محل طرح USO در قالب پروژه «تار»انجام می شود.

ساکی با اشاره به اینکه استان همدان جز مناطق سرد سیر کشور است، گفت: برای ارائه خدمات مطلوب در حوزه فناوری اطلاعات  و ارتباطات خواستار تسریع در اجرای طرح قبل از آغاز فصل سرما در استان هستم. 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان گفت: در فاز اول این طرح 105 کیلومتر فیبر نوری احداث شده است که 281 روستا را تحت پوشش خود قرار می دهند.

ساکی با اشاره به اینکه37 سایت از اپراتورها در مسیر فیبر قرار دارد تصریح کرد: مردم این روستاها از اینترنت پر سرعت بر بستر فیبر نوری بهره مند می شوند و دسترسی آسانتری به شبکه ملی اطلاعات خواهند داشت.

 

۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴
روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان |
تعداد بازدید : ۳۷۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید