اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان:

سرقت از سایتهای مخابراتی برای مخابرات مشکل‌ساز شده است

سرقت از سایتهای مخابراتی برای مخابرات مشکل‌ساز شده است
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با اشاره به سرقت تجهیزات مخابراتی گفت: سرقت تجهیزات سایت‌های مخابراتی و اپراتورها در برخی مناطق استان برای ما مشکل ساز شده زیرا نه تنها مانع خدمات رسانی به مردم می‌شود بلکه در شرایط فعلی تحریم نصب دوباره این تجهیزات بسیار هزینه‌بر و سخت است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان، علی صالح نساج مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در نشست خبری با خبرگزاری ایرنا با ذکر این مطلب گفت: در برخی موارد در استان اتفاق افتاده که با سرقت کابل‌های مخابراتی به سایر تجهیزات نیز صدمه زده و خسارت زیادی به شبکه اپراتور منطقه وارد می کنند.

وی افزود: اپراتورهای تلفن همراه و شرکت مخابرات نیز برای ارائه خدمات به مردم در مناطقی که تجهیزات سرقت شده به ناچار باید هزینه‌های کلانی را برای راه اندازی دوباره پرداخت کند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان ادامه داد: از فرمانداران و بخشداران درخواست داشتیم که امنیت شبکه‌های مخابراتی را در مناطق تحت مدیریت خود فراهم کنند تا مخابرات متحمل زیان و ضرر نشود.

صالح نساج گفت: به عنوان مثال در منطقه اندیکا چندین بار یک شبکه مخابراتی مورد سرقت قرار گرفت که مخابرات برای راه‌اندازی دوباره آن بارها متحمل هزینه‌های زیادی شد که با توجه به تعهدی که فرماندار اندیکا برای حفظ امنیت این شبکه برعهده گرفت این شبکه دوباره راه اندازی شد.

وی افزود: ۱۳ سایت مخابراتی در شهرستان اندیکا تعریف شده است که ۶ سایت مورد سرقت قرار گرفته‌اند.

۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۰۸
تعداد بازدید : ۴۱۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید