اخبار

استفاده 183 برابری کرمانی ها از خدمات پهن باند

استفاده 183 برابری کرمانی ها از خدمات پهن باند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان با اشاره به افزایش استفاده از اینترنت در این استان گفت: تلاش های منسجم و هدفمند همکاران حوزه ICT منجر به استفاده 183 برابری مردم استان کرمان از ظرفیت پهنای باند استان شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان، مسعود الهامی مدیرکل ارتباطات این استان در جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری  با اشاره به اقدامات عمده و چشمگیر  برای توسعه زیرساخت­ های ارتباطی استان گفت: شاخص های ارتباطی شهری و روستایی استان  از ابتدای دولت تدبیر و امید رشد قابل توجهی  داشته است.
وی افزود: با حمایت های وزیر ارتباطات و استاندار در زمینه تکمیل پوشش ارتباطی جاده های اصلی  استان اقدامات موثری انجام شده است.
الهامی با اشاره به اینکه شبکه ملی اطلاعات و شبکه های ارتباطی، زیر ساخت اصلی  دولت الکترونیک  و دولت هوشمند است تصریح کرد: مرکز تبادل داده NIX مرکزی برای تبادل امن اطلاعات بین دستگاههای اجرایی در راستای یکپارچگی خدمات و دسترسی شهروندان از طریق یک پنجره واحد است.
وی اظهار کرد: هدف دولت از توسعه زیرساخت های ICTدر شهرها و روستاها کاهش شکاف دیجیتالی، تسریع و تسهیل دسترسی آحاد مردم به خدمات و سرویس­ های نوین بر بستر شبکه ملی اطلاعات است.
وی همچنین افزود:
الهامی با بیان اینکه  اصلاح 550 فرایند در دستور کار این سازمان قرار دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه برای باز مهندسی فرایندها و خدمات نیاز به اعتبار ریالی است، لازم است این اعتبارات در بودجه سالیانه دستگاه های اجرایی لحاظ شود.

بر اساس این گزارش، جلسه کارگروه توسعه دولت الکترونیکی و هوشمندسازی اداری استان کرمان به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و با حضور مدیرکل ارتباطات فناوری اطلاعات و نمایندگان برخی دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.
۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۰
تعداد بازدید : ۴۷۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید