اخبار

پنجمین جشنواره ایده‌های برتر قزوین برگزار می‌شود

پنجمین جشنواره ایده‌های برتر قزوین برگزار می‌شود
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات از برگزاری جشنواره ایده‌های برتر توسط پارک علم و فناوری استان خبر داد و گفت: به دنبال برگزاری موفق جشنواره‌های ایده‌های برتر و استقبال چشم‌گیر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه از این جشنواره در سال‌های گذشته، پنجمین جشنواره ایده‌های برتر در آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قزوین، مرتضی شهامی، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، با اشاره به اینکه استان قزوین ازجمله مراکز علمی کشور است گفت: جشنواره ایده‌های برتر با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و نوآوری در میان دانشگاهیان و گردآوری ایده‌های برتر کارآفرینانه و نوآورانه در سطح استان، برگزار می‌شود.

وی افزود: فراهم کردن زمینه برای ایجاد کسب‌ و کارهای دانش‌بنیان و نوآور، شناسایی، ارزیابی، تشویق و حمایت از صاحبان ایده‌های خلاقانه با رویکرد تجاری‌ سازی نوآوری‌ها و در نهایت حرکت در راستای تحقق دانشگاه‌های کارآفرین از مهم‌ترین آرمان‌های این جشنواره است.

بر اساس این گزارش، این جشنواره در محورهای فناوری اطلاعات و ارتباطات، فضای مجازی؛ فناوری‌های شیمیایی، معدن و مواد؛ فناوری‌های زیستی (غذایی، گیاهی، کشاورزی) و تجهیزات پزشکی؛ مکانیک، برق و الکترونیک و همچنین گردشگری و هنری برگزار می‌شود و ایده پردازان می‌توانند حداکثر تا آخر روز دوشنبه ۲۰ آبان ماه ایده‌های خود را به آدرس اینترنتی qstp.ir/idea98 ثبت کنند. در پایان این جشنواره و در مراسم اختتامیه هفته پژوهش، به ایده‌های برتر انتخاب‌شده در هرکدام از محورهای جشنواره جوایزی اهدا می شود.
۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۰۶
تعداد بازدید : ۳۹۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید